wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Strajk Kobiet nie zamierza się poddać. Dziś odbyła się kolejna duża manifestacja

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W kraju nieustannie trwa Strajk Kobiet. Przy łódzkich ulicach o godzinie 17 gromadziły się aktywistki ruchu społecznego, by wyrazić swoje oburzenie wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Protest ruszył spod pomnika jednorożca. Na miejscu byli

"Tuż przed protestem Strajku Kobiet w Łodzi. Nie godzimy się na osobne pokoje do wypłakania się zamiast prawa wyboru dla kobiet. Z córką. Maseczka i okulary - czyli widzę tylko mgłę" - czytamy we wpisie Katarzyny Lubnauer, umieszczonym na platformie Instagram. 

W Łodzi odbył się Strajk Kobiet. Policja zabezpiecza zgromadzenie

Manifestacja została zwołana przez Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. Podczas akcji zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Legalna aborcja, bez kompromisów". Dokument zakłada liberalizację aborcji do końca 12. tygodnia ciąży.

"W ramach tego spontanicznego spotkania należy bezwzględnie mieć maseczkę, utrzymywać dystans społeczny, mieć przy sobie środki dezynfekujące i dezynfekować ręce. Przed wyjściem z domu zmierz temperaturę, jak masz powyżej 37 st. zostań w domu" - zaapelowały działaczki Strajku Kobiet. 

O nieprzychodzenie poproszono osoby na kwarantannie, a także tych, którzy wykazują jakiekolwiek objawy przeziębienia.

"Wiele i wielu z nas jest ostatnio represjonowane. Nauczycielki i nauczyciele za popieranie Strajku Kobie, nastolatek, który zamieścił wpis na Facebooku. Mamy prawo protestować" - dodawały działaczki grupy Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom. 

Na miejscu stawiło się ponad tysiąc osób. Strajk Kobiet był zabezpieczany przez służby mundurowe. Nie doszło jednak do wymierzenia mandatów, podjęcia innych czynności służbowych lub zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Nie odnotowano też żadnych zatrzymań.

Akcja miała charakter pokojowy. Skandowano hasła takie jak "J***ć PiS", "Solidarność naszą bronią", czy też "Nigdy, przenigdy nie będziesz szła sama". 

W manifestacji wzięła udział także łódzka radna i dyrektorka ds. inwestycji i nieruchomości, Paulina Setnik.

Źródło: [Facebook/Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom]

Tagi:

ŁódźStrajk KobietAborcja

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >