Strajk ruszył ulicami Warszawy. Video KOD/screenŹródło: Video KOD/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Wielki strajk na ulicach Warszawy, nagle ludzie wyszli na ulice, mają dość. Awantura i krzyki, o co chodzi?

Strajk obywateli i obywatelek rozpoczął się w samym sercu Warszawy. Właśnie teraz tłum zdenerwowanych manifestantów zmierza prosto do Pałacu Namiestnikowskiego. Niepokojące zdarzenia trwają od kilkudziesięciu minut. Na miejscu znajdują się funkcjonariusze policji.

Sobota mija pod znakiem licznych protestów. Łącznie aż 4 zgromadzenia przejdą ulicami Warszawy. Związkowcy, Strajk Kobiet, KOD, Młodzi Razem to część organizacji zaangażowanych w organizację dzisiejszych manifestacji. Wszystkie te grupy łączą wspólne wartości. Niezadowoleni z polityki rządu uskarżają się na niskie pensje, łamanie praworządności czy praw człowieka. Ponad podziałami politycznymi zebrali się, aby wyrazić swoją opinię na temat działań Zjednoczonej Prawicy.

Widok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewałWidok grobu dziecka Eleni odbiera mowę. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Strajk: Obywatele zmierzają pod Pałac Namiestnikowski

Manifestacja ruszyła o godzinie 16 spod placu Konstytucji. Pomysłodawcy protestu zrzeszeni są w organizacjach takich jak: Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajku Kobiet, Studencki Komitet Antyfaszystowski, Związkowa Alternatywa. Oburzeni obywatele maszerują pod Pałac Namiestnikowski pod hasłem  "WyPAD! Rząd na bruk". "WyPAD z korupcją, aferami, głupotą i przemocą rządzących! WyPAD z traktowaniem obywatelek i obywateli jak śmieci! WyPAD ze zwolnieniami pracowniczek/ków, cięciami pensji, niszczeniem Kodeksu pracy" - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz bez żadnych ogródek „Wykorzystywaliśmy ślepego chłopca, było nas dziesięciu! Bóg mi wybaczy”. Najbardziej zatrważająca historia w Kościele
2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?

"Przyszedł kolejny etap demolki państwa - z państwa, które działało źle, Polska zmienia się w państwo, które nie działa wcale. Rządzą nami kolesie, których jedynym celem jest się nachapać, nakraść na potęgę i przepisać majątki na żony. Państwem rządzi z tylnego siedzenia chory z nienawiści szeregowy poseł, idący po trupach do celu. Jego wzorem jest jeden naród, jedna partia, jeden wódz. WyPAD z nim! A ludzie nie mają na czynsz, tracą pracę, firmy upadają" - deklarują organizatorzy. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy fragment relacji Video KODu z 20 czerwca

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł dla bezrobotnych na 3 miesiące. ZUS tłumaczy, jak ubiegać się o pieniądze
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Po co nam pszczoły, skoro mamy bańki mydlane. Nowy sposób zapylania kwiatów

Źródło: [Facebook/Video KOD]