Strajk klimatyczny zetknął się z Andrzejem Dudą. (zdj. Il. ) ; WTVŹródło: (zdj. Il. ) ; WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Czerwca 2020

Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"

Strajk klimatyczny zetknął się ze zwolennikami Andrzeja Dudy. Doszło do sporej awantury. Na rękoczyny, zdaniem protestujących nie zareagowała policja ani sam prezydent. Warto dodać, że akcję przeprowadziła opolską młodzież. Chcieli zostać wysłuchani przez przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości.

Kampania prezydencka już za kilkanaście dni dobiegnie końca. Sytuacja ta wywołuje niemały stres w sztabach każdego z kandydatów do Pałacu Namiestnikowskiego. Rozpoczęli oni liczne podróże po kraju. Namawiają Polki i Polaków do poparcia swoich politycznych postulatów. Szczególne emocje wywołują Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na wiecu przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości doszło do rękoczynów. Młodzi obywatele domagali się spotkania z prezydentem.

Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiaryKsiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiaryCzytaj dalej

Strajk klimatyczny został zaatakowany przez zwolenników Andrzeja Dudy

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy, w Polsce możemy zauważyć młodych ludzi włączających się w życie społeczne naszego kraju. Zaczęli tworzyć nieformalne grupy tak, żeby móc wspólnie organizować liczne demonstracje w ważnych dla siebie sprawach. Postanowili udać się na spotkanie z Andrzejem Dudą. W pokojowy sposób przedstawili swoje postulaty dotyczące nadchodzącego kryzysu klimatycznego. Niestety, nie zostali oni zauważeni przez kandydata Zjednoczonej Prawicy. Zetknęli się za to z ostrą reakcją ze strony tłumu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bezdomni stracili całkowicie swój dobytek, przez bezmyślność ludzi, którzy chcieli "posprzątać". Brak słów, ręce opadają
2. W ostatniej chwili wprowadzili zakaz. Jest potwierdzenie, media obiegły zaskakujące wiadomości z Łotwy

Strajk klimatyczny, jak donosi młodzież, został brutalnie rozpędzony przez zwolenników Andrzeja Dudy. - Mam kilkanaście lat, jeszcze nigdy nie zostałam pobita. Tutaj przyszłam tylko przedstawić list z naszymi postulatami klimatycznymi. - deklaruje jedna z uczestniczek w rozmowie z GW. "Na wiecu @AndrzejDuda w Opolu nasi aktywiści zostali pobici, opluci i zdeptani. Ani Prezydent, ani policja nie zareagowali. Nie tak wygląda ambitna Polska" - donoszą organizatorzy akcji na Twitterze.

Strajk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł
  2. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek

Źródło: [Twitter/Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Gazeta Wyborcza]