wtv.pl
Strajk klimatyczny zetknął się z Andrzejem Dudą

(zdj. Il. ) ; WTV

Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"

14 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Strajk klimatyczny zetknął się ze zwolennikami Andrzeja Dudy. Doszło do sporej awantury. Na rękoczyny, zdaniem protestujących nie zareagowała policja ani sam prezydent. Warto dodać, że akcję przeprowadziła opolską młodzież. Chcieli zostać wysłuchani przez

Kampania prezydencka już za kilkanaście dni dobiegnie końca. Sytuacja ta wywołuje niemały stres w sztabach każdego z kandydatów do Pałacu Namiestnikowskiego. Rozpoczęli oni liczne podróże po kraju. Namawiają Polki i Polaków do poparcia swoich politycznych postulatów. Szczególne emocje wywołują Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na wiecu przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości doszło do rękoczynów. Młodzi obywatele domagali się spotkania z prezydentem.

Strajk klimatyczny został zaatakowany przez zwolenników Andrzeja Dudy

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy, w Polsce możemy zauważyć młodych ludzi włączających się w życie społeczne naszego kraju. Zaczęli tworzyć nieformalne grupy tak, żeby móc wspólnie organizować liczne demonstracje w ważnych dla siebie sprawach. Postanowili udać się na spotkanie z Andrzejem Dudą. W pokojowy sposób przedstawili swoje postulaty dotyczące nadchodzącego kryzysu klimatycznego. Niestety, nie zostali oni zauważeni przez kandydata Zjednoczonej Prawicy. Zetknęli się za to z ostrą reakcją ze strony tłumu.

Strajk klimatyczny, jak donosi młodzież, został brutalnie rozpędzony przez zwolenników Andrzeja Dudy. - Mam kilkanaście lat, jeszcze nigdy nie zostałam pobita. Tutaj przyszłam tylko przedstawić list z naszymi postulatami klimatycznymi. - deklaruje jedna z uczestniczek w rozmowie z GW. "Na wiecu @AndrzejDuda w Opolu nasi aktywiści zostali pobici, opluci i zdeptani. Ani Prezydent, ani policja nie zareagowali. Nie tak wygląda ambitna Polska" - donoszą organizatorzy akcji na Twitterze.

Źródło: [Twitter/Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >