Starogard Gdański. Pogrzeb noworodka, którego porzucono przy torach.. materiały policyjne, starogardgdanski.policja.gov.plŹródło: materiały policyjne, starogardgdanski.policja.gov.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Czerwca 2020

Poruszający napis na grobie dziecka, którego śmiercią żyła Polska. Nie pożegnał go nikt z bliskich

Starogard Gdański obiegła wiadomość o tragicznej śmierci nowo narodzonego dziecka. Jego ciało znaleziono porzucone przy torach kolejowych w niedzielę 24 maja. Przez niemal dwa tygodnie śledczym nie udało się jednak odnaleźć rodziców noworodka. Wczoraj mimo to odbył się jego pogrzeb. Chłopczyka pochowali policjanci oraz pracownicy opieki społecznej.

Szczegóły sprawy za KPP w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie) przytacza portal fakt.pl. Ciało chłopczyka, zawinięte w zwykły, plastikowy worek odnalazł przypadkiem jeden z miejscowych przechodniów. Zwłoki dziecka porzucono tuż przy znajdujących się na obrzeżach miasta torach kolejowych. Śledczy nadal próbują ustalić bliższe okoliczności zdarzenia.

Andrzej Duda właśnie obiecał kolejne 500 plus. Zapewnił, że rząd jest już gotowy, bon turystyczny ulegnie przekształceniuAndrzej Duda właśnie obiecał kolejne 500 plus. Zapewnił, że rząd jest już gotowy, bon turystyczny ulegnie przekształceniuCzytaj dalej

Starogard Gdański. "Powiększyło się grono aniołków"

Na ten moment nie jest jasne, kto stał za zbrodnią i porzuceniem ciała chłopczyka. Funkcjonariuszom nadal nie udało się również odnaleźć jego rodziców. Policjanci szczegółowo analizują zebrany do tej pory materiał dowodowy, zapewniają przedstawiciele miejscowej Komendy Powiatowej Policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława Dziwisza
2."Rząd zostawił branżę turystyczną samej sobie". Mocne słowa, Rafał Trzaskowski nie ma litości

Mundurowi liczą, że uzyskane informacje operacyjne wkrótce przyczynią się do przełomu w sprawie. Działanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat śmierci dziecka, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod numerami telefonu 4774 27 240, tel. 4774 27 222 lub alarmowym 112.

5 czerwca odbył się pogrzeb noworodka. Z konieczności jego organizacją musieli zająć się policjanci oraz przedstawiciele miejscowej opieki społecznej. Napis na tabliczce upamiętniającej chłopczyka głosił: "Powiększyło się grono aniołków".

Pogrzeb zmarłego noworodka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzie
  2. Niespodziewany zwrot w sprawie noszenia maseczek. Są nowe zalecenia wydane przez WHO
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Po co komu energia słoneczna, kiedy możemy czerpać energię z cienia. Przełomowe odkrycie naukowców z Singapuru

Źródła: fakt.pl / starogardgdanski.policja.gov.pl