wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Korzystasz ze środków dezynfekujących na plaży lub przy opalaniu? Uwaga, możesz sobie poważnie zaszkodzić

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Środki dezynfekujące mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie? To, co deklarują dermatolodzy, nie pozostawia złudzeń. W nadchodzące wakacje musimy szczególnie zadbać o nasze bezpieczeństwo. Lekarzy ostrzegają przed nieodpowiedzialnym korzystaniem

Pandemia koronawirusa w Polsce postawiła przyszłość tegorocznych wakacji pod znakiem zapytania. Jednak dzięki postępującemu procesowi odmrażania gospodarki wielu z nas będzie mogło udać się na długo wyczekiwane urlopy. Bon turystyczny, zasiłek solidarnościowy czy 500 plus z pewnością wesprze tych, którzy mimo trudnej sytuacji finansowej, chcieliby udać się nad polskie morze. Pamiętajmy, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo. Poluzowane obostrzenia nie oznaczają, że problem koronawirusa się skończył. Lekarze przypominają kilka prostych do zapamiętania zasad.

Środki dezynfekujące niebezpieczne dla zdrowia? Wiele na to wskazuje

Ważny apel dermatologów został przekazany przez portal Abczdrowie.pl. Okazuje się, używanie środków dezynfekujących na słońcu może doprowadzić do poważnych oparzeń. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są osoby, które planują dezynfekować się podczas pobytu na plaży. To właśnie nad morzem najczęściej wypoczywamy podczas upałów. Pamiętajmy, żeby zrezygnować z żeli, których skład bazuje na alkoholu. W przeciwnym wypadku wymarzone urlopy możemy spędzić w szpitalach. Równie ważnym jest zadbanie o dobre nasmarowanie kremami, chroniącymi przed promieniami UV.

Lekarze w jasny sposób doradzają, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji nad morzem. Gdy jesteśmy wystawieni na silne oddziaływanie promieni słonecznych, najlepszą metodą dbania o higienę jest mycie rąk za pomocą mydła i wody. Środek ten jest niezwykle łagodny dla naszej skóry. Abczdrowie.pl ostrzega też przed korzystaniem z tak zwanych roślin leczniczych. Bergamotka, nagietek czy dziurawiec zawierają substancje chemiczne, które jeszcze bardziej narażają skórę na promienie UV. 

Źródło: [Abczdrowie.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >