Michał Wójcik i rodzina p. Magdaleny. Twitter/Michał Wójcik/https://twitter.com/mwojcik_Źródło: Twitter/Michał Wójcik/https://twitter.com/mwojcik_
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 10 Lipca 2020

Ma piętnaścioro dzieci. Mogła stracić aż jedenaścioro z nich. Niedługo wszyscy zamieszkają w nowym domu

Kobieta ma 15 dzieci. Sąd chciał jej odebrać 11 z nich. Nagły zwrot akcji w sprawie rodziny pani Magdy z Wierzbicy.

Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję dotyczącą odebrania 11 dzieci matce z Wierzbicy. W sprawę bardzo zaangażował się Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.
 

Sąd odebrał kobiecie 11 dzieci
 

Pani Magdalena mieszka w niewielkiej wiosce - Wierzbicy, niedaleko Radomska. Wraz z dziećmi żyje w niewielkim domu, w którym są zaledwie dwa pokoje. Kobieta ma 15 dzieci, z czego czworo z nich wyprowadziło się już z domu rodzinnego. Mąż kobiety odsiaduje wyrok 7 miesięcy więzienia za znęcanie się nad panią Magdą. W lutym 2020 roku sąd w Piotrkowie Trybunalskim wydał orzeczenie, na mocy którego 11 dzieci, które mieszkały z matką miały trafić do domu dziecka. Rzeczniczka sądu Agnieszka Leżańska poinformowała, iż według decyzji sędziów, dobro dzieci jest zagrożone i nie mogą one funkcjonować w takim środowisku i takich warunkach.
 

Dzieci wrócą do matki
 

Jak informuje Polsat News, w całą sprawę bardzo mocno zaangażował się Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Dzisiaj na swoim profilu na Twitterze napisał: „Dziś w Wierzbicy poinformowałem, że 11. Dzieci odebranych przed kilkoma miesiącami, wraca do matki! Dziękuję sądowi, prokuraturze, @a_milczanowska, moim ludziom w resorcie. Dla takich chwil autentycznych emocji matki, warto żyć. Firma Budimex wybuduje dla rodziny nowy dom.” – napisał polityk, umieszczając obok wpisu zdjęcie z konferencji, na której pojawił się z panią Magdą i jej dziećmi. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było 2. Kamil Durczok wyszedł ze szpitala. Podzielił się ważną informacją

Sąd Rejonowy w Radomsku wstrzymał decyzję o odebraniu dzieci kobiecie z Wierzbicy, tym samym sprawiając, że orzeczenie z lutego stało się nieważne. „Formalnie decyzję uchylono, ostateczne orzeczenie będzie w sierpniu, ale nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić” – mówił wiceminister sprawiedliwości, podczas konferencji zorganizowanej przed domem pani Magdy. Dodał również, że w toku postępowania nie było ani jednej złej opinii o matce, która robi wszystko co może, aby zapewnić dzieciom godne życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Kamil Durczok wyszedł ze szpitala. Podzielił się ważną informacją
  3. Mandaty dla kierowców będą drastycznie wyższe? Trwa rządowa dyskusja
  4. Tysiące Polaków dostało właśnie identycznego SMS-a. Pilna treść, będzie niebezpiecznie