wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Matka popularnego youtubera okradziona. Mamy nagranie z monitoringu

9 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Grupa złodziei ukradła luksusowego mercedesa o wartości miliona złotych. Przestępcy nawet nie ubrudzili sobie rąk. Skorzystali z nowoczesnej technologii.

Ekskluzywny Mercedes Brabus S800 został skradziony z posesji w Bartągu pod Olsztynem. Kradzież miała miejsce 7 lipca ok. godziny 4:00. Złodzieje wykorzystali metodę „na walizkę”, która umożliwia złamanie zabezpieczeń i uruchomienie auta.

Mercedes wart milion złotych skradziony


Współczesny samochody pełne są różnego rodzaju elektroniki, która ułatwia korzystanie z pojazdów. Niestety, ten postęp technologiczny często okazuje się być zgubnym. Tak było też w tym przypadku - złodzieje ukradli mercedesa wartego ponad milion złotych. Udało im się zhakować system auta praktycznie bez użycia siły. „To był szok. Nagrania z monitoringu wprawiły nas w osłupienie, pokazała, jak kilku mężczyzn chodzi po posesji, otwiera bramę o godzinie 4.06, chodzą koło domu z aparaturą, aby wychwycić sygnał kluczyka. Jeden z nich dostał się po paru minutach do auta. Kolejny, będą pod naszymi drzwiami szukał sygnału z kluczyka” – mówi „Gazecie Wyborczej” właścicielka auta.

Mercedes należał do rodziny YouTubera


Po pewnym czasie mężczyznom udało się złapać sygnał kluczyka i otworzyli auto. Jak się okazało, synem właścicielki pojazdu jest popularny YouTuber Sasha, który na swoim kanale prezentuje nagrania związane z motoryzacją.

Przepraszamy wideo jest obecnie niedostępne

Na jednym ze swoich filmików opublikował on nagrania z kamer, na których widać kradzież mercedesa. Filmik szybko zyskał na popularności, gdyż sam Sasha prosi na nim o udostępnianie, aby łatwiej było namierzyć złodziei. Na nagraniach widać pełen spokój mężczyzn, po czym można wnioskować, że nie była to ich pierwsza tego typu robota. „Najbardziej smutne jest to, że naruszyli naszą prywatność, chodzili bezkarnie po posesji i nie wyczuwało się w nich zdenerwowania czy stresu. Podobno kradzieży jest obecnie znowu dużo. Chcę ostrzec Olsztyn i okolice przed tymi strasznymi ludźmi” – apeluje właścicielka samochodu. Za przekazanie tożsamości bandytów właściciele oferują 25 tys. zł nagrody.

Źródło: [YouTube, "Gazeta Wyborcza"

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >