Kradzież samochodu. Screen/Sasha/YouTube
Źródło: Screen/Sasha/YouTube
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 9 Lipca 2020

Matka popularnego youtubera okradziona. Mamy nagranie z monitoringu

Grupa złodziei ukradła luksusowego mercedesa o wartości miliona złotych. Przestępcy nawet nie ubrudzili sobie rąk. Skorzystali z nowoczesnej technologii.

Ekskluzywny Mercedes Brabus S800 został skradziony z posesji w Bartągu pod Olsztynem. Kradzież miała miejsce 7 lipca ok. godziny 4:00. Złodzieje wykorzystali metodę „na walizkę”, która umożliwia złamanie zabezpieczeń i uruchomienie auta.
 

Mercedes wart milion złotych skradziony
 

Współczesny samochody pełne są różnego rodzaju elektroniki, która ułatwia korzystanie z pojazdów. Niestety, ten postęp technologiczny często okazuje się być zgubnym. Tak było też w tym przypadku - złodzieje ukradli mercedesa wartego ponad milion złotych. Udało im się zhakować system auta praktycznie bez użycia siły. „To był szok. Nagrania z monitoringu wprawiły nas w osłupienie, pokazała, jak kilku mężczyzn chodzi po posesji, otwiera bramę o godzinie 4.06, chodzą koło domu z aparaturą, aby wychwycić sygnał kluczyka. Jeden z nich dostał się po paru minutach do auta. Kolejny, będą pod naszymi drzwiami szukał sygnału z kluczyka” – mówi „Gazecie Wyborczej” właścicielka auta.
 

Mercedes należał do rodziny YouTubera
 

Po pewnym czasie mężczyznom udało się złapać sygnał kluczyka i otworzyli auto. Jak się okazało, synem właścicielki pojazdu jest popularny YouTuber Sasha, który na swoim kanale prezentuje nagrania związane z motoryzacją.

Przepraszamy wideo jest obecnie niedostępne

Na jednym ze swoich filmików opublikował on nagrania z kamer, na których widać kradzież mercedesa. Filmik szybko zyskał na popularności, gdyż sam Sasha prosi na nim o udostępnianie, aby łatwiej było namierzyć złodziei. Na nagraniach widać pełen spokój mężczyzn, po czym można wnioskować, że nie była to ich pierwsza tego typu robota. „Najbardziej smutne jest to, że naruszyli naszą prywatność, chodzili bezkarnie po posesji i nie wyczuwało się w nich zdenerwowania czy stresu. Podobno kradzieży jest obecnie znowu dużo. Chcę ostrzec Olsztyn i okolice przed tymi strasznymi ludźmi” – apeluje właścicielka samochodu. Za przekazanie tożsamości bandytów właściciele oferują 25 tys. zł nagrody.

Źródło: [YouTube, "Gazeta Wyborcza"