Sondaż prezydencki prorządowego portalu mówi o rosnącej przewadze Andrzeja Dudy.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dni

Sondaż prezydencki dla prorządowego portalu wPolityce.pl mówi o rosnącej przewadze Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. Z badania wynika, że jedenaście dni przed drugą turą wyborów prezydenckich walczący o reelekcję prezydent zwiększył dystans dzielący go od kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Kampania prezydencka przed drugą turą wyborów znajduje się w końcowej fazie. Trwa próba pozyskiwania głosów wyborców tych kandydatów, których wynik w pierwszej turze nie pozwolił na ostateczny pojedynek o Pałac Prezydencki, a także swoista przepychanka między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, zwana już "debatą o debacie".

Sytuacja jest ciekawa o tyle, że różnica między kandydatami wydaje się doprawdy niewielka. Z badania pracowni Social Changes, przeprowadzonego dla prorządowego portalu wPolityce.pl, wynika jednak, że rośnie poparcie dla walczącego o reelekcję prezydenta.

Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegółyJak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegółyCzytaj dalej

Sondaż prezydencki. Wzrost przewagi Dudy

Według najnowszego sondażu przytaczanego przez Radio Zet w drugiej turze Duda mógłby liczyć 48 procent głosów. Chęć zagłosowania na Rafała Trzaskowskiego wskazało 43 procent respondentów. 5 procent badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć", a 4 procent z nich nie zamierza oddać głosu 12 lipca. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zyskał więc 2 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński ostatecznie odda władzę w PiS? Media podały konkretną datę, to szybciej, niż mogło się wydawać
2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli

Portal radiozet.pl zwraca uwagę, że biorąc pod uwagę jedynie głosy osób przekonanych, Andrzej Duda uzyskałby wynik 53 procent. Trzaskowski mógłby zatem liczyć wówczas na 47 procent głosów.

Z sondażu wynika, że frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosłaby 64 procent. Badanie przeprowadzono w dniach od 26 do 27 czerwca 2020 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1045 Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Źródło: radiozet.pl