Sejm. Wikipedia/Mateusz Kudła - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Sejm_433.jpg
Źródło: Wikipedia/Mateusz Kudła - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Sejm_433.jpg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 20 Lipca 2020

PiS w tarapatach. Traci samodzielną większość w Sejmie

Sondaż IBRiS dla Onetu: Zjednoczona Prawica traci większość w Sejmie. Znaczący spadek deklarowanej frekwencji w potencjalnym głosowaniu.

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu, Zjednoczona Prawica traci samodzielną większość w Sejmie. Poparcie dla tego ugrupowania wynosi 39,7 proc. spośród przebadanych osób.

Sondaż IBRiS dla Onetu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ten weekend, ugrupowanie Zjednoczonej Prawicy uzyskałoby 39,7 procent, natomiast Koalicja Obywatelska traciłaby do obecnej władzy 11,6 punktów procentowych – tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Onetu. Niestety, według ankiety obniżyłaby się również frekwencja. Swój udział w wyborach deklaruje 62,1 procent respondentów. Aż 37,2 procent osób otwarcie stwierdziło, że nie wzięłoby udziału w głosowaniu. To oznacza regres, gdy spojrzymy na frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich, która wyniosła 68,18 procent.

Wyniki sondażu IBRiS

Według ankiety, poparcie dla ugrupowań politycznych nieznacznie się spłaszczyło, szczególnie zmniejszyła się różnica w przypadku dwóch pierwszych miejsc. Sondaż IBRiS dla Onetu wskazuje, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39,7 procent obywateli.

Partia Jarosława Kaczyńskiego straciłaby tym samym samodzielną większość w Sejmie. Koalicja Obywatelska uzyskałaby poparcie 28,1 procent ankietowanych. Pozostałe ugrupowania otrzymałyby następujące poparcie: Lewica 9,9 procent, Konfederacja 8 procent, PSL-Koalicja Polska 5,8 procent. Niezdecydowane osoby, które nie wiedzą jeszcze na kogo oddałyby swój głos stanowią aż 5,8 procent badanych. Sondaż został przeprowadzony na grupie 1100 osób w dniach 17-18 lipca.


Źródło: [Onet]

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]