Ślub papież Franciszek. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Lipca 2020

Papież Franciszek podjął bardzo ważną decyzję, która zmieni wiele. Chodzi konkretnie o ślub

Ślub w Kościele katolickim stał się tematem wywołującym niemałe kontrowersje. Papież Franciszek wydał komunikat, w którym odniósł się do udzielania sakramentów przez osoby świeckie. Biuro Stolicy Apostolskiej przedstawiło stanowisko głowy Kościoła katolickiego.

Papież Franciszek przygotował ważny dokument opublikowany przez przedstawicieli Watykanu. Hierarcha przedstawił swoje stanowisku w sprawie udzielania skramentów z udziałem osób świeckich. Chodzi o pogrzeby, śluby oraz chrzty. Głowa Kościoła wyjaśniła, kiedy taka sytuacja jest stosowna. Jego zdaniem osoby duchowne w wyjątkowych incydentach powinny stanowić o włączaniu osób spoza Kościoła do tego typu ceremonii.

Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje "największą ambonę w polskim internecie"Czytaj dalej

Ślub: Papież Franciszek wydał pilny komunikat

Portal O2.pl przedstawił informacje prosto ze Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek zezwolił, aby w wyjątkowych sytuacjach dopuścić osoby świeckie do celebrowania religijnych sakramentów. BSA podkreśla jednak, że może do tego dojść za specjalnym przyzwoleniem kapłana. Decyzją hierarchy tylko w przypadku braku duchownego można naruszyć obowiązujące w związku wyznaniowym prawo kanoniczne. Podjęte stanowisko z pewnością nie spodoba się każdemu, kto angażuje się w życiu wspólnoty wyznaniowej.

mBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedziećmBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedziećCzytaj dalej

Papież Franciszek wyjaśnił, kiedy konkretnie można dopuścić się ustępstw od obowiązującego prawa kanonicznego. - Tam, gdzie brakuje kapłanów i diakonów, biskup diecezjalny może oddelegować osoby świeckie do pomocy przy zawieraniu małżeństw - czytamy w dokumencie przytoczonym przez "Fox News". Biuro Stolicy Apostolskiej podkreśla jednak, że osoby świeckie w żadnym wypadku nie mogą pełnić kapłańskich obowiązków. - Jednak w żadnym wypadku świeccy nie mogą wygłaszać homilii podczas sprawowania Eucharystii – deklaruja BSA dla "New York Post".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany

Ślub, zgodnie z dokumentem spisanym przez papieża Franciszka, może odbyć się przy wsparciu ze strony osób świeckich. Władze Kościoła katolickiego kategorycznie zabraniają angażowania osób nieupoważnionych do sprawowania innych obowiązków wynikających z posługi kapłańskiej. Najnowszą decyzję musi poprzeć Kongregacja Episkopatu oraz władze samego Watykanu. Warto podkreślić, że wcześniej podobne ustępstwa były zakazane przez hierarchów Kościoła katolickiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  4. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  5. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źródło: [O2.pl]