wtv.pl > Polska > Śledztwo w sprawie zabójstwa 19-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego umorzone. Sprawca nie trafi do więzienia
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:05

Śledztwo w sprawie zabójstwa 19-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego umorzone. Sprawca nie trafi do więzienia

Zabójca
pxfuel.com - zdjęcie ilustracyjne

Zamordował 19-letniego mężczyznę, ale nie trafi do więzienia. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie 20-latka, który dotkliwie pobił młodszego o rok Wiktora, czym doprowadził do jego śmierci.

Co wpłynęło na tak zadziwiającą decyzję prokuratury?

Morderstwo na imprezie

Do zabójstwa doszło w lipcu ubiegłego roku na jednej z łąk w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas spotkania znajomych i świętowania osiemnastych urodzin jednego z kolegów 19-letniego Wiktora.

W pewnym momencie wśród przybyłych pojawił się 20-letni Daniel K., będący pod wpływem narkotyków i alkoholu. Od samego początku miał zachowywać się skandalicznie. Zaczepiał obecne na imprezie dziewczęta i wyraźnie szukał zwady.

Ostatecznie ofiarę upatrzył sobie w Wiktorze, którego dotkliwie pobił, zadając dużą ilość ciosów w różne miejsca ciała.

- Zakatował - powiedziała bez ogródek matka zamordowanego w rozmowie z Polsat News - Wiktor miał uszkodzone dwa kręgi, rdzeń kręgowy, połamane żebra, przebite płuco, połamane kończyny - dodała.

Sprawca nie trafi do więzienia

Daniel K. został odnaleziony przez służby będąc w amoku. Przepraszał, ale nie wiedział za co. Pogotowie przewiozło go do szpitala.

Mężczyzna był już w przeszłości trzykrotnie karany; jego matka twierdziła, że po spożyciu alkoholu bywał wyjątkowo agresywny, przez co bała się o zdrowie i życie swoich pozostałych dzieci.

Daniel K. został poddany obserwacji psychiatrycznej, której wynik okazał się wyjątkowo zadziwiający dla rodziców zamordowanego. Stwierdzono, że w chwili popełniania czynu był... niepoczytalny.

- Biegli wskazali wprost w swojej opinii, że stwierdzają psychotyczne zaburzenia psychiczne, które motywowały i warunkowały popełnienie przez tego mężczyznę zarzucanego mu czynu - przekazał Polsat News Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Ostatecznie zadecydowano, że mężczyzna nie trafi do więzienia, a zostanie przymusowo skierowany na leczenie do szpitala psychiatrycznego.

Matka zamordowanego Wiktora nie może pogodzić się z taką sytuacją.

- Człowiek miał dziecko i w mgnieniu chwili je stracił - powiedziała zrozpaczona - Zostały mi tylko zdjęcia, rzeczy, wspomnienia i żal.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: polsatnews.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: pxfuel.com - zdjęcie ilustracyjne