wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ogromna eksplozja na Śląsku. 3 osoby ranne, w tym małe dziecko

9 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Śląsk. W pobliżu Zawiercia doszło do potężnego wybuchu gazu. Eksplozja doprowadziła do pożaru, w wyniku którego poważne poparzenia odniosły 3 osoby. Wśród nich znajduje się 10-letnie dziecko. O jego życie i zdrowie walczą pracownicy okoliczn

Do niepokojących zdarzeń doszło wczoraj, 8 sierpnia. Na terenie śląskiego Zawiercia miał miejsce ogromny pożar. W rozmowie z redakcją TVN24 aspirant Grzegorz Nowak przekazał informacje na temat katastrofy. - Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolno stojących budynków gospodarczych – relacjonował strażak. Dodał też, że pierwsze zawiadomienia w tej sprawie wpłynęły jeszcze przed godziną 19.

Śląśk. 10-letnie dziecko z poparzeniami drugiego stopnia.

Służby przekazały, że wszystkie osoby ranne zostały pilnie przetransportowane do szpitala za pomocą śmigłowców. Wśród rannych znalazło się 10-letnie dziecko. - Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom - tłumaczył Nowak dla TVN24. Funkcjonariusze wnikliwie zbadali miejsce zdarzenia i odkryli, co mogło stanowić przyczynę eksplozji.

TVN24 podaje, że na terenie posesji na Śląsku nie doprowadzono sieci gazowej. Służby informują, że nie wiedzą jeszcze czy wybuch wywołała butla gazowa, czy też zbiornik samochodowy lub inny przedmiot zawierający łatwopalną substancję. W Zawierciu trwają obecnie prace aż 7 zastępów straży pożarnej. Niezbędne jest rozebranie spalonego miejsca, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Do działań włączyła się również policja oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego.

Śląsk stał się miejscem kolejnej tragedii. Wyjaśnijmy, że choć stan poszkodowanych jest ciężki, to każdy z nich powinien opuścić szpital w najbliższych dniach. Leczenie tego typu obrażeń zajmuje około trzech tygodni. Stanowią one jednak niemałe zagrożenie dla zdrowia i życia.

Źródło: [TVN24]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >