Śląsk. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Silne wstrząsy w śląskiej kopalni, ziemia zadrżała pod nogami tysięcy osób. Jest oświadczenie, powód zdarzenia mógł naprawdę zadziwiać

Śląsk. Mieszkańcy Katowic zmagali się z silnymi wstrząsami. Ich źródłem była kopalnia Murcki-Staszic. Niepokojące informacje o sytuacji na południu Polski obiegły media społecznościowe. Padło też oficjalne wyjaśnienie zaskakującego zjawiska.

Tąpnięcia ziemi na terenach kopalni są zjawiskiem powszechnym. Niekiedy są też wykonuje się je celowo. W ostatnim czasie osoby przebywające w Katowicach natrafiły na silne drżenie ziemi. Okazało się, że jego źródłem jest kopalnia Murcki-Staszic. O całej sprawie informują reporterzy rozgłośni RMF FM.

Śląsk. silne wstrząsy w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach

Wstrząsy zostały odnotowane w kilku dzielnicach aglomeracji. Polacy uskarżali się na drżenie w Ligocie, Piotrowicach, Ochojcu i Giszowcu. Radio RMF FM podaje, że pierwsze tąpnięcie zarejestrowało magnitudę 2,69. Medium wskazuje, iż kolejny był już znacznie słabszy. 

W rozmowie z radiem RMF FM przedstawiciel i rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski wskazał, że całe przedsięwzięcie zostało wywołane z premedytacją. Pracownik kopalni tłumaczył, że działanie to jest wykonywane profilaktycznie i ma charakter przeciwtąpaniowy. Oznacza to, że pozwala uniknąć naprężeń w rejonie jednej ze ściań. 

DZISIAJ GZREJE: 1. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Druga połowa sierpnia ma być upalna. 32 stopnie na termometrze, a możliwe jeszcze więcej

Śląsk stał się miejscem niepokojących wydarzeń. Należy podkreślić, że cała sytuacja nie stanowiła jednak na szczęście nawet najmniejszego zagrożenia życia lub zdrowia dla osób żyjących na terenie Katowic. Mieszkańcy mogli jednak czuć pewien dyskomfort przez wzgląd na drżenie miejskich gruntów. 

Źródło: [RMF FM]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!