wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Silne wstrząsy w śląskiej kopalni, ziemia zadrżała pod nogami tysięcy osób. Jest oświadczenie, powód zdarzenia mógł naprawdę zadziwiać

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Śląsk. Mieszkańcy Katowic zmagali się z silnymi wstrząsami. Ich źródłem była kopalnia Murcki-Staszic. Niepokojące informacje o sytuacji na południu Polski obiegły media społecznościowe. Padło też oficjalne wyjaśnienie zaskakującego zjawiska.

Tąpnięcia ziemi na terenach kopalni są zjawiskiem powszechnym. Niekiedy są też wykonuje się je celowo. W ostatnim czasie osoby przebywające w Katowicach natrafiły na silne drżenie ziemi. Okazało się, że jego źródłem jest kopalnia Murcki-Staszic. O całej sprawie informują reporterzy rozgłośni RMF FM.

Śląsk. silne wstrząsy w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach

Wstrząsy zostały odnotowane w kilku dzielnicach aglomeracji. Polacy uskarżali się na drżenie w Ligocie, Piotrowicach, Ochojcu i Giszowcu. Radio RMF FM podaje, że pierwsze tąpnięcie zarejestrowało magnitudę 2,69. Medium wskazuje, iż kolejny był już znacznie słabszy. 

W rozmowie z radiem RMF FM przedstawiciel i rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski wskazał, że całe przedsięwzięcie zostało wywołane z premedytacją. Pracownik kopalni tłumaczył, że działanie to jest wykonywane profilaktycznie i ma charakter przeciwtąpaniowy. Oznacza to, że pozwala uniknąć naprężeń w rejonie jednej ze ściań. 

DZISIAJ GZREJE: 1. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec3. Druga połowa sierpnia ma być upalna. 32 stopnie na termometrze, a możliwe jeszcze więcej

Śląsk stał się miejscem niepokojących wydarzeń. Należy podkreślić, że cała sytuacja nie stanowiła jednak na szczęście nawet najmniejszego zagrożenia życia lub zdrowia dla osób żyjących na terenie Katowic. Mieszkańcy mogli jednak czuć pewien dyskomfort przez wzgląd na drżenie miejskich gruntów. 

Źródło: [RMF FM]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >