Wyciek danych. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 10 Września 2020

Z polskiego sklepu dla dorosłych wyciekły dane klientów. Można znaleźć imię i nazwisko, e-mail czy opis zamówienia

Klienci sklepu internetowego z artykułami dla dorosłych mogą być zaniepokojeni. Do sieci wyciekły informacje o zamówieniach z maja 2019 roku. Widać na nich imię, nazwisko, adres e-mail oraz opis zamówienia. Ofiarą padł jeden z większych sklepów z tej branży.

Informacje o wycieku danych podał serwis Niebezpiecznik.pl. Chodzi o sklep internetowy sexshop.com.pl. Plik, który został upubliczniony zawierał dane osobowe osób, które dokonały zamówień.

Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Gość Danuty Holeckiej dokonał niespotykanego porównaniaAż trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Gość Danuty Holeckiej dokonał niespotykanego porównaniaCzytaj dalej

Wyciek danych ze sklepu dla dorosłych 

Wykradziony plik zawiera tylko 500 pozycji i waży zaledwie 58 kilobajtów. Oprócz podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, adres mailowy, rekordy zawierają również datę zamówienia i dokładny opis produktów. Informacje o produktach zawarte w pliku zgadzają się z ofertą sklepu, jednak nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia czy plik nie jest fałszywy. Portal Niebezpiecznik.pl próbował skontaktować się z przedstawicielami sklepu z artykułami dla dorosłych, jednak nie uzyskał żadnej odpowiedzi.

Gienek Loska nie żyje. Miał 45 latGienek Loska nie żyje. Miał 45 latCzytaj dalej

Sklep nie udzielił jeszcze odpowiedzi
 

Bez odpowiedzi sklepu sexshop.com.pl niemożliwe będzie ustalenie okoliczności, w jakich dane klientów mogły zostać upublicznione w sieci. Dobrą wiadomością dla poszkodowanych może być fakt, że wyszukiwarki internetowe nie zaindeksowały pliku, więc nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czyje nazwisko znajduje się wśród 500 dokonanych zamówień.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Przez 5 dni piła sok z selera. Pozbyła się uciążliwego problemu, z którym długo walczyła

Tego rodzaju ataki stają się coraz częstszą praktyką. Średnie i małe firmy stają się łatwym celem dla hakerów, ze względu na niewystarczająco silne zabezpieczenia. W takich sytuacjach hakerzy praktycznie zawsze znajdą luki, przez które mogą dostać się do systemu sklepu czy firmy.

Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domuPrzepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domuCzytaj dalej


Źródło: [dobreprogramy.pl, niebezpiecznik.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kwota wolna od podatku będzie wyższa? Minister finansów nie pozostawia wątpliwości
  2. Porażające odkrycie przed szpitalem. Martwy mężczyzna leżał w namiocie do segregacji pacjentów
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie