Senat. (screen) Facebook/Senat Rzeczpospolitej PolskiejŹródło: (screen) Facebook/Senat Rzeczpospolitej Polskiej
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Października 2020

Ostra awantura w Senacie. O krok od wyprowadzenia przez Straż Marszałkowską

Podczas obrad parlamentu Senat stał się miejscem poważnego konfliktu. Złożono wniosek o wyprowadzenie wiceministra przez Straż Marszałkowską. Wszystko za sprawą obraźliwych tez, wygłoszonych przez polityka.

Izba wyższa polskiego parlamentu wywołała do tablicy przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Senat domagał się przekazania informacji w sprawie podejmowanych przez resort aktywności. Jak podaje "Wirtualna Polska", Bogdan Klich oraz Marcin Bosacki byli niezadowoleni z pracy Zbigniewa Raua. Wskazywali, że ministerstwo traci coraz więcej kompetencji. Politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali zlikwidowanie działu do spraw polityki europejskiej oraz ekonomii. Senatorowie uskarżali się też na wyjątkowo zły stan ambasad.

Kościół w Katowicach przekroczył granicę? Wszystko jest na zdjęciach, trudno uwierzyćKościół w Katowicach przekroczył granicę? Wszystko jest na zdjęciach, trudno uwierzyćCzytaj dalej

Podczas sesji Senatu doszło do awantury. Wnioskowano o wprowadzenie Straży Marszałkowskiej

Obrady prowadzone przez Tomasza Grodzkiego budzą wyjątkowo wielkie emocje. Wszystko przez wzgląd na rozkład sił w polskim parlamencie. Sejm jest rządzony przez Prawo i Sprawiedliwość. Politycy opozycji wspólnymi siłami przejęli władzę w Senacie. Nie wypływa to znacznie na przyjmowane przez Zjednoczoną Prawicę ustawy. Pozwala to jednak przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej na przetrzymanie projektów składanych przez rządzących. Stało się tak podczas awantury o sposób przeprowadzenia wyborów. Opóźnienia Senatu pozwoliły na przesunięcie terminu głosowania.

Niesamowite wieści, fani Anny Jantar będą poruszeni. Córka podjęła przełomową decyzjęNiesamowite wieści, fani Anny Jantar będą poruszeni. Córka podjęła przełomową decyzjęCzytaj dalej

Senatorowie nazwali Ministerstwo Spraw Zagranicznych "Ministerstwem Kontaktów Zagranicznych". Resort oraz kompetencje Zbigniewa Raua porównano do "obkurczającej się starej śliwki". Do Senatu w zastępstwie za Raua przybył wiceminister Paweł Jabłoński. Przedstawiciel obozu rządzącego nie był w stanie zapanować nad swoimi nerwami. Wystąpienia senatorów nazwał "żałosnymi". Polityk zarzucał też politykom opozycji osłabianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Przypomniał również działalność ówczesnej premier Ewy Kopacz. Jego zdaniem polityka Prezes Rady Ministrów była "służalcza" wobec Unii Europejskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kardynał Dziwisz zataił kwestie związane z pedofilią w Kościele? Wiemy, o czym milczy hierarcha
2. Kultowa scena z obiadem polowym z "Czterech pancernych i psa" kryje za sobą porażającą historię. Aktorzy do dziś czują niesmak
3. Jarosław Kaczyński nie przyjmuje sprzeciwów. W PiS polecą głowy?

Wystąpienie wiceministra spotkało się ze stanowczą reakcją członków Senatu. "Wirtualna Polska" relacjonuje, że politycy próbowali zakłócić oraz przerwać wystąpienie Jabłońskiego. Niezbędna była też interwencja wicemarszałka Kamińskiego. - Mówienie o tym, że pan się zamierza wstydzić za któregoś z senatorów, o tym, co senator powinien, a czego nie powinien robić w Senacie, nie jest pana rolą - próbował uciąć dyskusję podczas obrad Senatu. Polityk zarzucił Jabłońskiemu prowokowanie agresji u uczestników sesji izby wyższej. - Ale apeluję do pana o to, aby pan nie obrażał uczestników tej dyskusji - zwracał uwagę Kamiński.

Podczas dyskusji senatorka Barbara Borys Damięcka zabrała głos. Złożyła wniosek o wezwanie Straży Marszałkowskiej. Przedstawicielka Platformy Obywatelskiej oczekiwała wyprowadzenia wiceministra przez służby. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Tomasz Grodzki ma podjąć interwencję w sprawie zdarzeń w izbie wyższej. Medium podaje, że marszałek Senatu osobiście spotka się z przedstawicielami rządu. - Do tej pory nie słyszałem, aby ktoś w randze wiceministra, zamiast udzielać informacji, strofował, pouczał senatorów - ocenił obrady w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bogdan Klich.

Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  2. Pilnie zwołano sztab kryzysowy w Warszawie. "Sytuacja jest bardzo poważna"
  3. Zero empatii? Odchodzący minister edukacji naubliżał osobom, które sprzeciwiły się agresji wobec dzieci LGBT.
  4. Zaskakujące vademecum episkopatu. Księża nie będą mogli spotykać się z małoletnimi sam na sam
  5. Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP nie zostanie zapomniane. Ofiary prześladowań potraktowane w okropny sposób
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku

Źródło; [Wirtualna Polska/Gazeta Wyborcza]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News