wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chaos w Sejmie, politycy nie wiedzą, co mają robić. "System nie działa, telefony nie odpowiadają"

29 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sejm po raz kolejny nie daje sobie rady z prowadzeniem obrad. W Parlamencie miał miejsce kompletny chaos. Politycy nie wiedzą, co mają robić. Kolejna awaria uniemożliwiająca prace posłom postawiła przyszłość dzisiejszego posiedzenia pod znakiem zapytania

Nie po raz pierwszy polski parlament nie może prowadzić swoich obrad z powodu awarii systemu umożliwiającego zdalną pracę posłom i posłankom. Dzisiejsze posiedzenie sejmu miało zacząć się o godzinie 12, gdyby nie fakt, że nikt z nie mógł połączyć się z salą plenarną. Powstałe w wyniku problemów technicznych zamieszanie znacznie opóźniło pracę między innymi nad kolejną aktualizacją rządowej tarczy antykryzysowej.

Sejm: Potężne zamieszanie w polskim parlamencie

Na Twitterze informację w tej sprawie przekazał jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej - Cezary Tomczyk. Informuje on swoich wyborców, że prace sejmu nie mogą się odbyć, ponieważ nie działa sieć "Play". To dość zaskakujące tłumaczenie zostało określone przez posła mianem "farsy+". Awaria systemu została wykorzystana przez polityka do wyśmiania pomysłu zorganizowania wyborów korespondencyjnych celem wyłonienia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. "Różnica jest taka, że tu jest 460 posłów a w PL 30 mln głosujących. Teraz pomnóżmy to przez Sasina i Kamińskiego." - wyśmiewa rządzących parlamentarzysta.

Do sprawy związanej z chaosem organizacyjnym odniosła się Marszałkini Sejmu - Elżbieta Witek. Uspokoiła ona, że dopóki wszyscy nie będą mogli połączyć się z salą plenarną, nie rozpocznie ona prowadzenia obrad. Zapewnia, że pracę nad rozwiązaniem tego problemu wciąż trwają i już niedługo wszyscy będą mogli wrócić do swojej pracy. Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej sesji mają być obradowane kolejne projekty w ramach tarczy antykryzysowej.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >