Marta Lempart ma zakaz wstępu na teren sejmu.. WTV.plŹródło: WTV.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Boją się jednej kobiety? Liderka Strajku Kobiet, Marta Lempart ma zakaz wstępu do Sejmu

Bogdan Klich, senator z KO opublikował na swoim Twitterze dokument Straży Marszałkowskiej, z którego wynika, że działaczka Strajku Kobiet, Marta Lempart, nie może wchodzić do Sejmu. Uzasadnienie związane jest z jej działaniami z początku protestów. Wiadomo też, jak długo zakaz będzie obowiązywał.

Można przeczytać, że Lempart będzie miała zakaz wstępu na teren sejmu do następnego roku.

Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. "Jeżeli ma pani mózg i potrafi liczyć", gościom puściły nerwyCzytaj dalej

Szokujące pismo - Marta Lempart ma zakaz wstępu na teren sejmu

Marta Lempart od lat związana jest z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Jej działania media często określają mianem kontrowersyjnych, działaczka sądzi jednak, że w wypadku wartości, które broni, cel uświęca środki, a w szczególności w momencie tak dużego niezadowolenia społecznego. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Popularny bank z ważnym apelem do klientów. Nawet się nie zorientujesz jak zabiorą wszystkie pieniądze
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Lempart mocno związana jest z ideą Strajku i od początku brała udział w protestach przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. 30 października w ramach Strajku Kobiet zorganizowała Marsz na Warszawę - manifestacja ściągnęła tłumy ludzi z całej Polski. Wcześniej wielokrotnie protesty przesuwały się pod sejm.

Dotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalDotarliśmy do prywatnych zdjęć z domu lidera Bayer Full. Splendor, ma willę, stadninę i własny jacht, a żądał pieniędzy od państwa, skandalCzytaj dalej

Również 30 października, jeszcze przed zorganizowanym wydarzeniem, Lempart wraz z grupą innych osób brała udział w wyłamaniu metalowej bramy, która prowadziła na teren garaży sejmowych i wkroczyła wraz z nimi na teren znajdujący się w zarządzie Kancelarii Sejmu. Jak się dowiedzieliśmy, została za to ukarana.

Na swoim Twitterze senator KO Bogdan Klich zamieścił skan dokumentu Straży Marszałkowskiej, z którego można wyczytać, że Marta Lempart ma zakaz wstępu na teren sejmu do 23 listopada 2021 roku. 

Zaskakująca treść oświadczenia. Kto boi się Lempart?

Jak zaznaczono w piśmie, Lempart nie ma wstępu na teren sejmu m. in. ze względu na niebezpieczeństwo, które miało wywołać jej działanie.

- "(...) mając na względzie zachowanie spokoju i porządku oraz zapewnienia bezpieczeństwa Sejmu i Senatu zawiesiłem Pani [Marcie Lempart - przyp. red.] prawo wstępu na tereny i do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz wjazdu na te tereny na okres od 24 listopada 2020 r. do 23 listopada 2021 r." - można przeczytać w oświadczeniu.

- "Uzasadniając powyższe wyjaśniam, iż w dniu 30 października 2020 r. o godz. 15.45 wraz z grupą osób uczestniczyła Pani w wyłamaniu metalowej kraty i wdarła się okolicę garaży znajdujących się na terenie będącym w zarządzie Kancelarii Sejmu" - napisano.

- "Pani działanie spowodowało zagrożenie bezpieczeństwa budynków Sejmu i Senatu oraz osób tam przebywających i stanowiło naruszenie porządku na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu" - wyjaśnił na końcu komendant Straży Marszałkowskiej. 

Czy podobne kary będą mogły być zastosowane również w kierunku innych protestujących? Czy wkrótce zobaczymy również innych ukaranych, których działania mogły nie zostać dobrze przyjęte przez Straż Marszałkowską?

źródło: [warszawawpigulce.pl]

Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. Żona Żebrowskiego o poronionych ciążach. "Nie przyszło mi do głowy, żeby organizować jakikolwiek pochówek"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie