wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagła awantura w Sejmie, poseł wykluczony. "Mógłby pan nas nie ośmieszać?"

18 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Do pierwszej afery doszło już pierwszego dnia po powrocie do budynku Sejmu. Podczas jednego z posiedzeń, poseł Konfederacji Grzegorz Braun pojawił się bez maseczki i tak też chciał przemawiać. Właśnie przez nieprzestrzeganie zaleconych obostrzeń Włodzimie

Oburzony Braun opuścił salę plenarną.

Pierwszy dzień wznowienia obrad i już awantura w Sejmie

W związku z powrotem po przerwie do sejmowych obrad, posłowie pojawili się w budynku na Wiejskiej. Obostrzenia wciąż obowiązują i posłowie bez masek mogli spodziewać się kłopotów. Takie też się pojawiły w przypadku Grzegorza Brauna. 

Podczas popołudniowego posiedzenia, któremu przewodniczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, na mównicę chciał wejść poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Zwolennik teorii o "fałszywej pandemii" nie miał na ustach maseczki i było jedynie kwestią czasu, gdy na jej brak u chcącego przemawiać posła zareagował Czarzasty.

Jeden z liderów Lewicy wyłączył Braunowi mikrofon, a potem poprosił go, by ten założył maseczkę. Braun nie chciał jednak ustąpić. Czarzasty zapowiedział, że włączy ponownie urządzenie dopiero w momencie, w którym poseł Konfederacji zastosuje się do obowiązujących przepisów.

- Nikt na pana nie krzyczy po raz pierwszy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę pana jak mężczyzna mężczyznę - proszę założyć maskę - apelował Czarzasty.

Mimo ostrzejszych odpowiedzi Brauna, Czarzasty nie ustępował.

- Jest dobra atmosfera, jest premier polskiego rządu, dopuściłem do głosu ugrupowania. Mógłby pan założyć maskę i nie ośmieszać nas? - spytał wicemarszałek Sejmu. Potem zarządził minutową przerwę w celu ochłonięcia. Po niej Braun wciąż nie chciał zgodzić się na założenie maseczki mimo wielokrotnych próśb ze strony posła Lewicy. 

Czarzasty wykluczył Brauna z posiedzenia za nieregulaminowe zachowanie, a ukarany poseł opuścił salę plenarną.

Braun zaprzecza pandemii, a inny poseł z jego ugrupowania ciężko choruje

Nie poprawia się stan posła Konfederacji Artura Dziambora, który trafił do szpitala w związku z zarażeniem koronawirusem. Mimo wcześniejszego cichego popierania działań Brauna, posłowie Konfederacji narażali się przez brak noszenia maseczek na łatwiejsze zarażenie siebie i kogoś koronawirusem. Jak się okazało, jeden z nich zaraził się i przechodzi chorobę bardzo poważnie.

Nie wiadomo, czy stan Dziambora w najbliższym czasie się poprawi, widać jednak, że jego koledzy z partii nie robią sobie wiele z jego choroby i wciąż obstają przy swoim twierdzeniach o fałszywej pandemii. 

źródło: [wiadomosci.radiozet.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >