Włodzimierz Czarzasty wykluczył Grzegorza Brauna z posiedzenia Sejmu za brak maseczki.. (screen) Youtube/Sejm RP
Źródło: (screen) Youtube/Sejm RP
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 18 Listopada 2020

Nagła awantura w Sejmie, poseł wykluczony. "Mógłby pan nas nie ośmieszać?"

Do pierwszej afery doszło już pierwszego dnia po powrocie do budynku Sejmu. Podczas jednego z posiedzeń, poseł Konfederacji Grzegorz Braun pojawił się bez maseczki i tak też chciał przemawiać. Właśnie przez nieprzestrzeganie zaleconych obostrzeń Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, który prowadził obrady, wyłączył mu mikrofon.

Oburzony Braun opuścił salę plenarną.

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećSławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećCzytaj dalej

Pierwszy dzień wznowienia obrad i już awantura w Sejmie

W związku z powrotem po przerwie do sejmowych obrad, posłowie pojawili się w budynku na Wiejskiej. Obostrzenia wciąż obowiązują i posłowie bez masek mogli spodziewać się kłopotów. Takie też się pojawiły w przypadku Grzegorza Brauna.

Podczas popołudniowego posiedzenia, któremu przewodniczył wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, na mównicę chciał wejść poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Zwolennik teorii o "fałszywej pandemii" nie miał na ustach maseczki i było jedynie kwestią czasu, gdy na jej brak u chcącego przemawiać posła zareagował Czarzasty.

Jeden z liderów Lewicy wyłączył Braunowi mikrofon, a potem poprosił go, by ten założył maseczkę. Braun nie chciał jednak ustąpić. Czarzasty zapowiedział, że włączy ponownie urządzenie dopiero w momencie, w którym poseł Konfederacji zastosuje się do obowiązujących przepisów.

- Nikt na pana nie krzyczy po raz pierwszy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę pana jak mężczyzna mężczyznę - proszę założyć maskę - apelował Czarzasty.

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaUwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaCzytaj dalej

Mimo ostrzejszych odpowiedzi Brauna, Czarzasty nie ustępował.

- Jest dobra atmosfera, jest premier polskiego rządu, dopuściłem do głosu ugrupowania. Mógłby pan założyć maskę i nie ośmieszać nas? - spytał wicemarszałek Sejmu. Potem zarządził minutową przerwę w celu ochłonięcia. Po niej Braun wciąż nie chciał zgodzić się na założenie maseczki mimo wielokrotnych próśb ze strony posła Lewicy.

Czarzasty wykluczył Brauna z posiedzenia za nieregulaminowe zachowanie, a ukarany poseł opuścił salę plenarną.

Braun zaprzecza pandemii, a inny poseł z jego ugrupowania ciężko choruje

Nie poprawia się stan posła Konfederacji Artura Dziambora, który trafił do szpitala w związku z zarażeniem koronawirusem. Mimo wcześniejszego cichego popierania działań Brauna, posłowie Konfederacji narażali się przez brak noszenia maseczek na łatwiejsze zarażenie siebie i kogoś koronawirusem. Jak się okazało, jeden z nich zaraził się i przechodzi chorobę bardzo poważnie.

W kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiW kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiCzytaj dalej

Nie wiadomo, czy stan Dziambora w najbliższym czasie się poprawi, widać jednak, że jego koledzy z partii nie robią sobie wiele z jego choroby i wciąż obstają przy swoim twierdzeniach o fałszywej pandemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

źródło: [wiadomosci.radiozet.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi