sejm. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 5 Czerwca 2020

Sejm. Nagle zaczęły się krzyki i wybuchła okropna awantura podczas debaty o wotum nieufności. Poszło o Szumowskiego

Sejm odrzucił wczoraj wniosek opozycji o udzielenie wotum nieufności Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu. W trakcie wystąpienia Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej doszło do bardzo ostrej wymiany zdań pomiędzy posłami.

Wniosek Koalicji Obywatelskiej został złożony po serii oskarżeń, jakie w opinii publicznej pojawiły się w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi zakupu maseczek przez Ministerstwo Zdrowia w trakcie pandemii oraz kwestią udzielania dotacji bratu ministra przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w trakcie, gdy Szumowski pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaKontrowersje wokół wypadku Beaty Szydło. Kierowca seicento odprowadzony do sądu przez prezydentaCzytaj dalej

Sejm: ostra wymiana zdań między posłami.

Barbara Nowacka uzasadniała wniosek o wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego. W jej przemówieniu nie zabrakło ostrych i gorzkich słów - Minister zdrowia Łukasz Szumowski to największy zawód ostatnich miesięcy. Człowiek, który udawał nadzieję, a kiedy opadły maski zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS, twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa - mówiła posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Za niepozorny SMS zapłacisz majątek. Uwaga na naciągaczy
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

W trakcie jej uzasadnienia pomiędzy posłami KO i PiS doszło do ostrej wymiany zdań. Borys Budka zwrócił uwagę politykom partii rządzącej, by nie przeszkadzali Nowackiej na co - jak twierdzi - usłyszał od Jarosława Kaczyńskiego, że opozycja jest "chamską hołotą". - "Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja." - podsumował Budka sytuację na swoim Twitterze.

Wersję Budki zdaje się potwierdzać Radosław Fogiel, który odniósł się do sprawy - "Prezes Jarosław Kaczyński powie słowo prawdy o zachowaniu części posłów i nagle wielkie poczucie krzywdy" - napisał, dodając jednocześnie, że zachowanie posłów opozycji znajduje się na sejmowych stenogramach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: Interia.pl