wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sędzia Anna Maria Wesołowska zdemaskowana. TVN pokazuje fałszywy obraz sali sądowej

6 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Sędzia Anna Maria Wesołowska odgrywa rolę prawniczki nie tylko w serialu, emitowanym w stacjach grupy TVN. Niezawodowa aktorka jest sędzią w stanie spoczynku. Dzięki swojemu wykształceniu, sprawia na widzach wrażenie bardzo wiarygodnej. Okazuje się jednak

Youtuberka, Izabela Drożdż, określa się mianem "emerytowanego prawnika". Pod lupę bierze motywy prawnicze występujące w filmach i serialach. Nie dziwi, że na jej celowniku znalazł się najpopularniejszy w kraju program, bazujący na fikcyjnych sprawach sądowych.

Dzięki jej pracy dowiadujemy się, że odcinek 23 serialu przedstawia sytuacje, które najprawdopodobniej nigdy nie mogłyby wydarzyć się na sali sądowej. Rozpatrywana przez Wesołowską sprawa, dotyczy sprawy gwałtu, którego na swojej uczennicy dokonać miał nauczyciel WF-u.

Pierwsza omawiana w filmie scena, przedstawia przesłuchanie pokrzywdzonej. Sędzia mówi jej, że ma możliwość zeznawać na odległość a nie w obecności oskarżonego. Jak wyjaśnia youtuberka, taka scena w polskim sądzie nie mogłaby mieć miejsca.

 - Przesłuchanie pokrzywdzonego w przypadku takiego przestępstwa, jakim jest zgwałcenie, powinno odbywać się na osobnym posiedzeniu, z udziałem biegłego psychologa. W takim posiedzeniu może wziąć udział także prokurator, obrońca i pełnomocnik pokrzywdzonego. Jednak udział oskarżonego jest absolutnie wykluczony - wyjaśniła Drożdż. Najgorsze miało dopiero nadejść.

Sędzia Anna Maria Wesołowska zdemaskowana

Najmniej autentycznym momentem odcinka jest ten, w którym na świadków powoływane są zgłaszające się do wypowiedzi osoby. Najpierw partner oskarżonego a następnie matka jednego ze świadków.

 - Taka sytuacja, że ktoś z publiczności zabiera głos i jeszcze chce zeznawać, jest całkiem niedopuszczalna - tłumaczy Drożdż i dodaje, że świadkowie zeznają po kolei. Sytuacja, w której słuchają wzajemnie swoich zeznań jest niedopuszczalna.

Tym, co najbardziej boli prawniczkę w tego typu programach, jest stwarzanie pozorów "przypadkowości" orzekania i postępowania przygotowawczego.

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >