Samochód TVP. Mateuszgdynia/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl/Wikimedia Commons
Źródło: Mateuszgdynia/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl/Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Lipca 2020

TVP zamierza kupić 30 luksusowych aut. Cena jednego? Około 130 tys. zł

Automatyczna skrzynia biegów, kamera cofania, automatyczna klimatyzacja, moc od 150 KM oraz długość co najmniej 4,7 m. To wymagania TVP co do nowych samochodów.

W najbliższych tygodniach Telewizja Polska zakupi 30 nowych samochodów. TVP ogłosiła przetarg, w którym przedstawiła swoje wymagania co do pojazdów. Dziennikarze pytają, czy realizacja misji TVP nie byłaby możliwa posiadając tańsze i mniej luksusowe auta?

Luksusowe samochody dla TVP

 
Jeszcze w marcu, TVP określało swoją sytuacje finansową jako bardzo ciężką. „W spółce nastąpi stan grożącej niewypłacalności” - podawano. Te dramatyczne słowa miały zmusić Andrzeja Dudę do podpisania ustawy o przeznaczeniu niemal 2 mld zł na telewizję publiczną. Jak podaje portal Spider’s Web, obecnie TVP planuje poważne wydatki. „Pojazdy będą wykorzystywane przez pracowników centrali TVP w Warszawie, a ich dysponentem będzie Ośrodek Inwestycji i Transportu” – informuje biuro prasowe spółki. Pojazdów ma być aż 30, a patrząc na wymagania to cena każdego z nich wyniesie ok. 130 tys. zł.

Wysokie wymagania co do samochodów
 

Jak podaje portal Spider’s Web, TVP samo podkreśla, iż misją spółki nie jest „zarabianie pieniędzy, tylko propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni. Sprawia to, że wymagania co do samochodów również muszą być wysokie. Sedany albo liftbacki z segmentu D, o długości 4700 m, mocy 150 KM oraz wieloma udogodnieniami, takimi jak automatyczna klimatyzacja, kamera cofania czy niebieski kolor.

Serwis Spider’s Web zwraca przede wszystkim uwagę na wymagania co do segmentu i długości pojazdu, które sprawiają, że poszukiwany samochód staje się bardzo drogi. Żaden bowiem dostępny na rynku samochód z takimi parametrami nie kosztuje mniej niż 130 tys. zł.
 
Źródło: Spider’s Web

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!