wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany

6 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Sąd miał zdecydować o możliwości zawarcia związku małżeńskiego między panią Jolantą a panem Piotrem. Sformalizowanie związku wymaga zgody sądu, ponieważ oboje niedoszłych małżonków zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną. Ostatnia rozprawa pr

Sprawą zainteresowali się reporterzy "Uwagi" TVN. Z materiału dowiadujemy się, że pani Jolanta i pan Piotr są parą od trzech lat. Od jakiegoś czasu mieszkają razem i, jak twierdzą, ich ogromnym marzeniem pozostaje wzięcie ślubu. Sformalizowanie związku komplikuje się jednak ze względu na niepełnosprawność intelektualną, z jaką zmaga się para.

By pani Jolanta i pan Piotr mogli zawrzeć związek małżeński, konieczne jest orzeczenie sądu, który od półtora roku poddaje narzeczonych badaniom psychologicznym i psychiatrycznym.

Sąd sprawdzał intymne szczegóły

– Mam już dość spowiadania się obcym ludziom z prywatnych spraw – przekazała reporterom "Uwagi" pani Jolanta. Para regularnie musi dzielić się z sądem szczegółami z ich pożycia.

Choć wydawało się, że mimo uciążliwych procedur wszystko jest na dobrej drodze, sytuacja zmieniła się diametralnie podczas trzeciej rozprawy. Przed sądem zeznawali członkowie stowarzyszenia, z którym związani są pani Jolanta i pan Piotr. Jak przyznali, poszli do niego po pomoc, a członkowie fundacji zaręczali, że "są jedną wielką rodziną".

Podczas rozprawy pracownicy stowarzyszenia nie zawahali się opisać intymnych szczegółów z życia pary. – Pan Piotr mówił, że pani Jolanta bierze ślub z jego pieniędzmi, a nie z nim. Powiedział, że ona sobie sama wymyśliła ten ślub – powiedziała jedna z pracownic.

W materiale "Uwagi" widzimy łzy, jakie słowa członków stowarzyszenia wywołały u pana Piotra, który w efekcie postanowił opuścić salę sądową. Po rozprawie para poinformowała, że wycofuje się z walki o zawarcie związku małżeńskiego i kończy współpracę ze wspomnianym stowarzyszeniem.

Materiał "Uwagi" można obejrzeć pod tym linkiem.

Źródło: "Uwaga!" TVN / wprost.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >