wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kilkuletnia dziewczynka szła wzdłuż drogi ekspresowej S3. Udostępniono nagranie

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę na TikToku, a następnie na Facebooku, pojawiło się nagranie, na którym widać dziecko idące wzdłuż trasy ekspresowej S3 w województwie lubuskim obok jadącego powoli pasem awaryjnym samochodu osobowego. Internauci krytykują rodzic&oac

  • W sobotę w sieci pojawiło się nagranie, na którym dziecko idzie wzdłuż trasy S3

  • Obok dziecka jedzie powoli samochód osobowy

  • Nagranie wzburzyło internautów, lecz policja studzi nastroje

Sytuację jako pierwsza opisała Gazeta Lubuska, której udało się ustalić, że nagranie zostało opublikowane najpierw na TikToku, a następnie - przez inną osobę - na grupie "Kierowcy gorzowskich ulic" na Facebooku. Autora nagrania - podobnie jak uczestników zdarzenia, dziecka, jego rodziców i świadków - póki co nie udało się zidentyfikować.

Dziecko na trasie S3

Na filmie, który na Facebooku opatrzony został podpisem ''Dziecko idzie trasą S3 dlatego, że nabrudziło w samochodzie...", widzimy kilkuletnie dziecko idące za barierką drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim. Równo z dzieckiem pasem awaryjnym jedzie powoli samochód osobowy z włączonymi światłami awaryjnymi kierowany przypuszczalnie przez rodziców.

Na nagraniu słyszymy, jak jego autorka pyta idące wzdłuż trasy S3 dziecko, czy je podrzucić i czy potrzebuje pomocy. Słychać odpowiedź odmowną. Następnie kierowca TIR-a, z którego - jak podaje Gazeta Lubuska - pochodzi nagranie, prosi swoją pasażerkę o zawiadomienie policji - i tu nagranie się urywa.

Jak relacjonuje Gazeta Lubuska, nagranie wywołało ogromne poruszenie wśród internautów, którzy zaczęli w ostrych słowach krytykować rodziców dziecka. "Bezmyślne zachowanie rodziców wobec dziecka, tak się nie robi!" - brzmi przywoływany przez Gazetę Lubuską komentarz pani Moniki.

"Choćby mój syn nie wiem, jak zawinił w aucie, w życiu byśmy go tak nie ukarali. Strach pomyśleć, co to dziecko musi przechodzić w domu" - czytamy z kolei w komentarzu pani Barbary. "Nie jestem w stanie w ogóle wyobrazić sobie, co czuje takie dziecko... Przecież to jest koszmar" - wtóruje jej pani Klaudia.

Emocje internautów studzi jednak policja, która nawołuje do powściągliwości i powstrzymania się od ferowania pochopnych wyroków w kwestii zdarzenia, którego okoliczności funkcjonariuszom nie udało się jeszcze ustalić.

Według przywoływanego przez Gazetę Lubuską rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektora Marcina Maludego zgłoszenia o takim zdarzeniu nie otrzymała policja z Międzyrzecza, Nowej Soli, Gorzowa Wielkopolskiego, ani z Zielonej Góry.

- Nie wiadomo, z jakiego odcinka drogi pochodzi nagranie, nie jest też dobrze widoczny słupek hektometryczny, żeby można było to ustalić. My nie mieliśmy takiego zgłoszenia - przekazała Gazecie Lubuskiej rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podinspektor Małgorzata Stanisławska.

- Próbujemy to ustalić, jednak na razie nie mamy żadnych informacji - kwituje przywoływana przez Gazetę Lubuską podinspektor Stanisławska.

Źródło: gazetalubuska.pl, Facebook / Kierowcy gorzowskich ulic

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Ogłoszono wyrok w Sądzie Rejonowym w Płocku w sprawie "tęczowych Maryjek"

  • Zastanawiający spot Polskiej Fundacji Narodowej. Morawiecki w roli osoby, która przyczyniła się do upadku "imperium zła"

  • W końcu rusza proces księdza H. z filmu braci Sekielskich. Czy ofiary doczekają się sprawiedliwości?

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >