Rząd pozwolił na organizowanie wesel, ale bez występów muzycznych
Wesela bez muzyki granej przez zespół lub dj'a? Wielu nie wyobraża sobie w ten sposób imprezy poślubnej. Niestety w obecnym reżimie sanitarnym, tego rodzaju występy są niemożliwe.
Choć od 8 maja wznowione zostały wesela, nie mogą się one odbywać przy akompaniamencie zespołu.
Wesela bez... muzyki?
Tysiące młodych par w Polsce oczekiwało z wytęsknieniem na decyzje rządu dotyczące wznowienia możliwości przeprowadzania imprez okolicznościowych, w tym wesel. Z dniem 8 maja stało się to możliwe .
Spotkania takie muszą odbywać się oczywiście w określonym reżimie sanitarnym. Przebywać może też na nich zaledwie 25 osób . Nie wlicza się w to gości, którzy zostali już w pełni zaszczepieni.
Od 29 maja limit osób na imprezach okolicznościowych wzrośnie do 50 . Da to młodym parom więcej możliwości, ale jak z nich skorzystać, gdy inne ograniczenia wciąż pozostają niezniesione?
Problem dotyczy przede wszystkim występów na żywo przed publicznością zespołów oraz dj'ów . Ich działalność wciąż pozostaje wstrzymana wg. przepisów z rządowego rozporządzenia.
Czy da się ominąć przepisy?
Jak zatem bawić się mają goście, gdy nie ma możliwości zapewnienia im muzyki granej na żywo lub przez osobę do tego wykwalifikowaną? Jak odbyć ma się tradycyjny pierwszy taniec? To pytania, które od jakiegoś czasu zadają sobie pary chcące wstąpić w związek małżeński.
Na chwilę obecną jedynym legalnym rozwiązaniem jest dostarczenie na planowaną imprezę sprzętu samogrającego , z którego emitowane byłyby utwory do zabawy dla gości i pary młodej.
Pamiętać jednak należy, że sprzęt nie może być obsługiwany przez jedną osobę . Mogłaby zostać ona zinterpretowana jako pełniąca funkcję dj'a, co w przypadku kontroli narobiłoby nowożeńcom sporo kłopotów.
Pary zdecydować się mogą również na transmisję występu zespołu na żywo . Muzyka grana byłaby przez artystów w studiu i transmitowana przez internet do sali weselnej.
Radiozet.pl proponuje jeszcze inne rozwiązanie. Dziennikarze zauważyli lukę, która umożliwia występ zespołu podczas imprezy okolicznościowej . W zawieranej umowie należy zaznaczyć, że koncert ma być jedynie "akompaniamentem do spożywanych posiłków". W takiej sytuacji nie ma przeciwskazań do uczestniczenia w weselu grupy muzycznej.
Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.
Artykuły polecane przez redakcję WTV:
Źródło: Radiozet.pl