wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateli

31 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Polski rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy dzień przed jej wdrożeniem. Drobni przedsiębiorcy stracą główne źródło dochodu. Premier mówi o rekompensatach, jednak szczegóły poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. W tym czasi

Kolejne obostrzenia, tym razem dotyczące Wszystkich Świętych, wywołały wiele kontrowersji. Przedstawiciele rządu, chcąc zapewnić bezpieczeństwo seniorom, odebrali drobnym przedsiębiorcom sposób na zarobienie pieniędzy. Wielu z nich wyraża swoje oburzenie w mediach społecznościowych. Wskazują, że podobne zarządzenie powinno zostać zgłoszone ze znacznym wyprzedzeniem. Dzięki temu udałoby się uchronić sprzedawców przed stratami.

Polski rząd zamknął cmentarze. Przedsiębiorcy proszą o wsparcie

Wszystko wskazuje na to, że wśród Polaków dominowało przekonanie o pozostawieniu otwartych cmentarzy na Wszystkich Świętych. Nagła decyzja lidera rządu wywołała pewnego rodzaju panikę. Część obywateli ruszyło na groby kilka godzin przed wdrożeniem postanowienia w życie. 

- Mam pytanie panie Morawiecki, co moi rodzice mają zrobić z tymi kwiatami? Co ci wszyscy ludzie, którzy się z tego utrzymują, mają teraz zrobić ? To jest nasz chleb, panie Morawiecki! Moi rodzice ciężko na to wszystko pracowali. Tak mi ich szkoda jest bardzo! Mój tata wychodził rano i wracał wieczorem do domu. Pół roku pracy zmarnowane panie Morawiecki. Zrobiliście z nas debili  - krytykowała rząd jedna z użytkowniczek Twittera, cytowana przez portal Money.pl.

W podobnym tonie sprawę komentowały inne osoby poszkodowane postanowieniem rządu. - Cmentarze zostały zamknięte na 3dni! Dla mojej rodziny te 3 dni są najważniejsze. Moi rodzice hodują chryzantemy od maja, dokładają wszelkich starań aby kwiaty cieszyły państwa oko. Teraz jest czas aby je sprzedać ale z powodu obostrzeń jakie zostały wprowadzone jest to niemożliwe. Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje kwiaty to zapraszamy na: Wincentów 17, gmina Dobroń. Dziś jesteśmy do późnych godzin wieczornych, natomiast jutro i pojutrze również będzie można podjechać - komentowała rozmówczyni portalu Życiepabianic.pl. 

Przedstawiciel rządu zaznaczał, że dla Zjednoczonej Prawicy od tradycji ważniejsze jest ludzkie życie. Padły już pierwsze deklaracje ze strony Rady Ministrów dotyczące przyznania rekompensat dla lokalnych sprzedawców. Konkrety poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu. W tym czasie organizować zaczęli się samorządowcy. "Zdecydowałem, że Warszawa zwróci kupcom opłatę za zajęcie pasa drogowego, którą wnieśli, by na 1.11 móc sprzedawać kwiaty i znicze. Wystarczy, że przedsiębiorca złoży wniosek. Musimy im pomóc, bo decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy w ostatniej chwili to dla nich ogromne straty" - czytamy w komunikacie Rafała Trzaskowskiego.

Podobne działania podejmują włodarze mniejszych miejscowości. Przewodniczący rady Polic zadeklarował, że kwiaciarze będą mogli prowadzić swoją działalność do 8 listopada. Do tego czasu przedsiębiorcy nie będą musieli uiszczać opłat za prowadzenie działalności gospodarczej.

Źródło: [Money.pl/Twitter/Rafał Trzaskowski/Police24.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >