wtv.pl > Gospodarka > Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:31

Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje

wtv
WTV.pl

 "Kiedy liczba chorych przekroczy 20 tys., możemy nie mieć wyboru", mają wskazywać politycy związani z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. – Eksperci i analitycy epidemiologiczni twierdzą, że powyżej 30 tys. zacznie się zapaść systemu zdrowia w kraju. Musimy zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić – zaznacza jeden z polityków, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Rząd wprowadzi pełny lockdown?

WP przekazuje, że obecnie na samym szczycie partii rządzącej rozważane są dwie koncepcje dalszej walki z epidemią koronawirusa. Poinformowano, że na oficjalnej naradzie Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję, że pełny lockdown zostanie na razie odłożony. Wobec stałe rosnącej liczby pozytywnych wyników na obecność COVID-19 decyzja wkrótce może jednak okazać się konieczna.

Poziomem, po osiągnięciu którego nie będzie już odwrotu, ma być osiągnięcie 20 tys. zakażeń dziennie. Podobną rekomendację wydał poprzednio minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdaniem WP Morawiecki nadal się waha, jednak decyzja powinna zapaść najpóźniej do końca tygodnia. Oficjalnej informacji można spodziewać się przed dniem Wszystkich Świętych.

Drugiemu lockdownowi ma sprzeciwiać się jednak Ministerstwo Rozwoju oraz wicepremier Jarosław Gowin. W jego opinii ponowne zamrożenie gospodarki doprowadzi do kryzysu, z którym nie uporamy się przez najbliższe kilka lat. Resort opowiada się m.in. za zaostrzeniem restrykcji sanitarnych.

Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Przypomnijmy, że według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia minionej doby padł kolejny rekord pozytywnych testów na obecność COVID-19. "Mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem", poinformował resort.

Liczba zakażonych odnotowanych od początku epidemii według wszelkich przesłanek przekroczy jutro 300 tys.

źródło: WP

Powiązane