Nieoficjalnie: rząd może wprowadzić pełny lockdown.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Października 2020

Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do końca tygodnia rząd może podjąć decyzję dotyczącą całkowitego lockdownu. Wobec wzrostu zakażeń premier Mateusz Morawiecki może nie mieć innego wyjścia, wskazuje WP. Podobnemu rozwiązaniu przeciwne ma być jednak Ministerstwo Rozwoju.

 "Kiedy liczba chorych przekroczy 20 tys., możemy nie mieć wyboru", mają wskazywać politycy związani z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. – Eksperci i analitycy epidemiologiczni twierdzą, że powyżej 30 tys. zacznie się zapaść systemu zdrowia w kraju. Musimy zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić – zaznacza jeden z polityków, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Nagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaNagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaCzytaj dalej

Rząd wprowadzi pełny lockdown?

WP przekazuje, że obecnie na samym szczycie partii rządzącej rozważane są dwie koncepcje dalszej walki z epidemią koronawirusa. Poinformowano, że na oficjalnej naradzie Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję, że pełny lockdown zostanie na razie odłożony. Wobec stałe rosnącej liczby pozytywnych wyników na obecność COVID-19 decyzja wkrótce może jednak okazać się konieczna.

Poziomem, po osiągnięciu którego nie będzie już odwrotu, ma być osiągnięcie 20 tys. zakażeń dziennie. Podobną rekomendację wydał poprzednio minister zdrowia Adam Niedzielski.

Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Czytaj dalej

Zdaniem WP Morawiecki nadal się waha, jednak decyzja powinna zapaść najpóźniej do końca tygodnia. Oficjalnej informacji można spodziewać się przed dniem Wszystkich Świętych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyć
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Drugiemu lockdownowi ma sprzeciwiać się jednak Ministerstwo Rozwoju oraz wicepremier Jarosław Gowin. W jego opinii ponowne zamrożenie gospodarki doprowadzi do kryzysu, z którym nie uporamy się przez najbliższe kilka lat. Resort opowiada się m.in. za zaostrzeniem restrykcji sanitarnych.

Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Przypomnijmy, że według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia minionej doby padł kolejny rekord pozytywnych testów na obecność COVID-19. "Mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem", poinformował resort.

Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoMarta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoCzytaj dalej

Liczba zakażonych odnotowanych od początku epidemii według wszelkich przesłanek przekroczy jutro 300 tys.

źródło: WP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia, nie żyją. Czarny scenariusz się spełnił, cudownie bawili się w turystycznym raju
  2. Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głos
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem