Dziennikarze podali informacje, o spotkaniu rządu i partii PiS w siedzibie na Nowogrodzkiej. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 26 Października 2020

W PiS się pali? Dziennikarze przekazali niespodziewane doniesienia, dziś wieczorem odbyć się ma specjalne spotkanie

Sytuacja w kraju stała się poważna i rząd nie może udawać, że nic się nie dzieje. Nie chodzi tylko o trwającą drugą falę koronawirusa, piętrzące się problemy w przeciążonej od dawna służbie zdrowia, ale przede wszystkim o masowe protesty przeciwko rządzącym. Dziennikarze dotarli do źródła, które przyznało, że zwołano w PiS specjalne spotkanie.

Prawo i Sprawiedliwość stworzyły rząd, jednak okazało się, że wywiązywanie się ze złożonych obietnic jest trudniejsze, kiedy poprzedni rządzący to te same osoby i nie ma kogo obwiniać za zastałą sytuację. Władze partii doszły do wniosku, że konieczne jest zwołanie nieplanowanego spotkania, najprawdopodobniej odbędzie się ono na ulicy Nowogrodzkiej.

TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalejTVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalejCzytaj dalej

Polski rząd znalazł się w trudnym momencie, konieczne są natychmiastowe działania

O tym, że rząd musi realnie zacząć działać, mówią już wszyscy. Nie tylko dziennikarze, lekarki, pielęgniarze, czy wirusolodzy. Polityką zaczęli interesować się wszyscy, a po wydaniu politycznego wyroku przez Trybunał Konstytucyjny swoje oburzenie postanowili pokazać również ci, którzy do tej pory milczeli, lub nie angażowali się w politykę. Rząd Mateusza Morawieckiego znalazł się pod krytyką praktycznie z każdej strony, a sytuacja w kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna oraz niestabilna.

Nie do wiary. Archidiecezja Białostocka pokazała błyskawicę, żeby porównać kobiety do szatana?Nie do wiary. Archidiecezja Białostocka pokazała błyskawicę, żeby porównać kobiety do szatana?Czytaj dalej

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" podali nieoficjalne wiadomości, iż Prawo i Sprawiedliwość w związku z tym, co obecnie się dzieje, postanowiło zwołać nadzwyczajne spotkanie w celu rozmowy na temat aktualnych wydarzeń. Nie jest wiadome, gdzie zbierze się rząd oraz najważniejsi politycy partii, jednak nie ulega wątpliwości, że tematów do rozmów nie braknie. Nie chodzi tylko o brak poparcia oraz topniejącą sympatię dotychczasowych wyborców.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Podjedziesz pod dystrybutor na stacji benzynowej i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Prawdopodobnie największym problemem, z jakim zmierzyć się musi PiS oraz polski rząd, to głośny jak nigdy sprzeciw dla działań władzy. Frustracja Polek i Polaków osiągnęła kres i tak tłumnych protestów przeciwko władzy w historii wolnej Polski próżno szukać. Kwestia podważającej i aktywnie zaangażowanej stolicy nie daje pełnego obrazu zaniepokojenia, jakie może panować w Prawie i Sprawiedliwości. Zupełnie inne miejsca w kraju mogą sprawiać, że prezes może z niepokojem patrzeć na medialne doniesienia, w tym na akcje oddolne samych obywateli.

Przez całą Polskę przetacza się fala protestów - dołączają do nich mieszkańcy kolejnych miast

Czy rząd ma powody do obaw? Cała partia Jarosława Kaczyńskiego na pewno tak. Dotychczas wskazywano, że mieszkańcy stolicy nigdy nie byli docelowymi wyborcami PiS, jednak protesty w miejscach, gdzie do tej pory władza mogła liczyć na niemal całkowite poparcie to prawdziwa flaga ostrzegawcza. Oficjalnie nie potwierdzono, że do spotkania rządu dojdzie, jednak informacje "Rzeczpospolitej" wydają się mieć wiarygodne źródło, zarówno w kwestii osoby, jak i powodów przechylających szalę na korzyść konieczności dyskusji na temat obecnej sytuacji kraju oraz partii.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zabronienia wykonywania aborcji, nawet w przypadku wykrycia poważnych wad płodu sprawił, że w narodzie coś pękło. Rząd poradzić musi sobie już nie tylko z epidemią, na którą wbrew zapowiedziom nie był przygotowany — widać to po przepełnionych szpitalach i wprowadzanych na ostatnią chwilę obostrzeniach. PiS znalazło się w momencie ogromnego kryzysu swojej władzy. Problem już nie jest to, że nie wszyscy popierają działania partii, ale to, jak negatywne stanowisko i stanowczy przekaz przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego zaczął przetaczać się przez kraj. W momencie, gdy mieszkańcy Podkarpacia, a więc bastionu rządzących, wychodzą na ulicę — tak było m.in. w Jaśle — to Jarosław Kaczyński wie, że konieczne jest ustalenie dalszych działań mających na celu zażegnanie kryzysu.

Mateusz Morawiecki zdecydował o nagłym wprowadzeniu nowego rozporządzenia

Przypomnijmy, że — oficjalnie — w związku z drastycznym wzrostem zachorowań premier rządu Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenie o tym, że wojsko od środy, 28 października, pojawi się na ulicach polskich miast. Wcześniej informacje na ten temat nie były przekazywane i premier nie wspominał na konferencjach, że tak scenariusz pojawia się w ogóle w czasie rozmów rządu. Możliwe, że we wtorek rano dowiemy się, co ustalono podczas zwołanego na poniedziałek wieczór spotkania PiS.

Źródło: Rzeczpospolita

Kaczyński wzywa zwolenników do Kaczyński wzywa zwolenników do "wypowiedzianej wojny". Już się organizują, co się dzieje?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
  2. Śląscy ginekolodzy dołączają do protestów kobiet. "Nie wolno nam robić z kobiet trumien"
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Kiszone czy kwaszone? W końcu wiadomo, które ogórki są lepsze, zalety zachwycą każdego