rząd pieniądze. Pixabay / pasja1000Źródło: Pixabay / pasja1000
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Września 2020

Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?

Minister w rządzie, który najczęściej pracuje także jako poseł, może liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Szczególnie widać to na tle sum trafiających na konta większości Polaków. Tymczasem odsetek osób pracujących na śmieciówkach systematycznie rośnie.

W ostatnim czasie opinią publiczną poruszyły doniesienia o planach polityków na podwyższenie sobie uposażeń. Choć często twierdzą, że do ich kieszeni nie wpadają wcale zawrotne kwoty, gdy porównamy sytuację posłów z dużą częścią polskiego społeczeństwa, ci pierwsi nie mają zbyt wielkich powodów do tego, by narzekać. Media chętnie informują więc, jak realnie wyglądają zarobki krajowych parlamentarzystów.

Nie dajcie się zmylić. Nadciągają całkowite zmiany, zacznie się już jutro, prognoza pogody nie pozostawia wątpliwościNie dajcie się zmylić. Nadciągają całkowite zmiany, zacznie się już jutro, prognoza pogody nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

Rząd: zarobki ministrów wcale nie takie niskie

Przy okazji ostatnich przetasowań wewnątrz Zjednoczonej Prawicy "Fakt" zdecydował się policzyć, ile na stanowisku wicepremiera mógłby zarobić Jarosław Kaczyński. Choć nie wiadomo, czy polityk ostatecznie przejmie wspomnianą funkcję, jego przykład może dobrze obrazować realną sytuację parlamentarzystów w Polsce. Ta okazuje się wyjątkowo dobra, zwłaszcza na tle dużej części podatników.

Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jawTrudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jawCzytaj dalej

Z informacji przekazanych przez "Fakt" wynika, że nowa funkcja lidera PiS doprowadziłby do znacznego wzrostu jego uposażenia. Jako poseł Kaczyński zarabia około 8 tys. miesięcznie. W funkcji wicepremiera będzie to już 15 tys. zł. Do tego 2500 zł comiesięcznej diety poselskiej oraz zdecydowania "niegłodowa" emerytura wynoszącą 6900 zł. Pensja prezesa przybierze zatem imponujący wymiar. Dla porównania, średnia krajowa w II kwartale 2020 roku wyniosła niewiele ponad 5 tys. zł brutto. 1 stycznia 2020 r. najmniejsza pensja wzrosła z kolei do 2600 zł brutto (1920 netto), a najniższa zleceniowa stawka godzinowa do 17 zł (11 zł na rękę).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Moment wydaje się odpowiedni (zwłaszcza w kontekście niedawnego projektu o podwyżkach dla polityków), by przypomnieć, że liczba obywateli pracujących na tzw. śmieciówkach rośnie z roku na rok. Portal Rynekpracy.org na początku bieżącego roku wskazywał, że "w roku 2018 przybyło nam zarówno osób samozatrudnionych niezatrudniających innych pracowników, jak i osób pracujących wyłącznie na umowach cywilno-prawnych". Potwierdzają to oficjalnie dane Głównego Urzędu Statystycznego. Na umowach śmieciowych pracowało wówczas przeszło 2,5 mln osób, co było rekordem od czasu badania zjawiska przez GUS. Politykom zazdrościmy zatem wyjątkowo dobrego samopuczucia.

Dantejskie sceny w programie Dantejskie sceny w programie "Kuchenne rewolucje". Bulwersujące szczegóły, do sprawy wkroczyła prokuraturaCzytaj dalej

Źródło: Fakt / Rynekpracy.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News