Rząd opublikował nowy bilans zakażeń. East News/Jakub Kamiński
Źródło: East News/Jakub Kamiński
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 21 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejny rekord zakażeń, ma być jeszcze gorzej

Rząd opublikował nowy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest naprawdę tragiczna. Po raz pierwszy od początku wybuchu pandemii odnotowano ponad 10 000 nowych przypadków. Te liczby alarmują - takiego wyniku jeszcze nie było!

Rząd podzielił się z opinią publiczną najnowszym raportem dotyczącym ilości zakażeń koronawirusem. Dane są alarmujące. Doszło do 10 tys. nowych przypadków oraz 130 zgonów.

Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramatCzytaj dalej

Rząd publikuje zatrważający raport

Ilość nowych przypadków zakażenia koronawirusem, która została ogłoszona dziś przez rząd, jest bardzo niepokojąca. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych ofiarach epidemii. Wg. ustaleń rządu, sytuacja dotycząca ilości przypadków w poszczególnych województwach przedstawia się następująco:

małopolskie (1 315), mazowieckie (1 162), śląskie (1 008), podkarpackie (881), kujawsko-pomorskie (771), wielkopolskie (755), łódzkie (675), lubelskie (658), pomorskie (548), dolnośląskie (462), opolskie (362), warmińsko-mazurskie (348), zachodniopomorskie (285), lubuskie (283), podlaskie (268), świętokrzyskie (259)

Mowa jest też o 130 zgonach. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 117 osób cierpiących na choroby współistniejące. W 13 przypadkach SARS-CoV-2 był jedynym powodem śmierci. Rząd wyraźnie przestrzega przed lekceważeniem tego bilansu.

Piotr Kraśko nie szczędził szczerych słów. Co powiedzą Kaczyński i Morawiecki? Może być aferaPiotr Kraśko nie szczędził szczerych słów. Co powiedzą Kaczyński i Morawiecki? Może być aferaCzytaj dalej

Liczba nowych zakażeń rośnie w przerażającym tempie

Od początku wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce doszło już do 202 579 zakażeń. Spośród tych przypadków aż 3 851 zakończyło się śmiercią. Rząd poinformował, że tylko ubiegłej doby wykonano prawie 60 tysięcy testów.

Dzisiejsze ogłoszenia rządu są wyjątkowo zatrważające. 20 października okazał się pierwszym dniem od początku wybuchu pandemii, kiedy to doszło do ponad 10 000 nowych zakażeń.

Mimo, że wyzdrowiało już 98 884 pacjentów, rząd przestrzega przed lekceważeniem narzuconych przezeń obostrzeń. Wzywa do przestrzegania zaleceń dotyczących zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, częstej dezynfekcji dłoni oraz zachowywania 2,5-metrowego dystansu.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce 2. Kierowco, lepiej nie zapominaj. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł kary

Niedawno do kontroli zachowywania narzuconych zasad higieniczno-sanitarnych upoważniona została policja. Rząd umożliwił jej wydawanie upomnień, a nawet mandatów za brak przestrzegania nowych przepisów.

Wciąż nie wiemy jakich obostrzeń spodziewać się w związku ze zbliżającymi się świętami. Rząd ma świadomość zagrożeń wynikających z bliskich kontaktów międzyludzkich, do jakich na pewno dojdzie podczas Dnia Wszystkich Świętych. Wciąż jednak nie poinformowano o ewentualnych ograniczeniach związanych z odwiedzaniem cmentarzy, gdzie na pewno ciężko będzie zachować dystans i uniknąć skupiania się dużych grup osób w jednym miejscu.

Joanna Kurowska i wzruszające wspomnienia o Dariuszu Gnatkowskim. Nie każdy zna prawdę o aktorze, łzy napływają do oczuJoanna Kurowska i wzruszające wspomnienia o Dariuszu Gnatkowskim. Nie każdy zna prawdę o aktorze, łzy napływają do oczuCzytaj dalej

źródło: rmf.fm, facebook.com/MZGOVPL

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. Nie jest dobrze. Szef WOŚP często podróżował po kraju i świecie aby pomagać innym
  2. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Ministerstwo Zdrowia przekazało straszną wiadomość
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Mizeria też może być arcydziełem, orzeźwienie i zachwyt gwarantowane. Wystarczył jeden dodatek, efekt zwala z nóg