wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejny rekord zakażeń, ma być jeszcze gorzej

21 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Rząd opublikował nowy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest naprawdę tragiczna. Po raz pierwszy od początku wybuchu pandemii odnotowano ponad 10 000 nowych przypadków. Te liczby alarmują - takiego wyniku jeszcze nie było!

Rząd podzielił się z opinią publiczną najnowszym raportem dotyczącym ilości zakażeń koronawirusem. Dane są alarmujące. Doszło do 10 tys. nowych przypadków oraz 130 zgonów.

Rząd publikuje zatrważający raport

Ilość nowych przypadków zakażenia koronawirusem, która została ogłoszona dziś przez rząd, jest bardzo niepokojąca. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych ofiarach epidemii. Wg. ustaleń rządu, sytuacja dotycząca ilości przypadków w poszczególnych województwach przedstawia się następująco: 

małopolskie (1 315), mazowieckie (1 162), śląskie (1 008), podkarpackie (881), kujawsko-pomorskie (771), wielkopolskie (755), łódzkie (675), lubelskie (658), pomorskie (548), dolnośląskie (462), opolskie (362), warmińsko-mazurskie (348), zachodniopomorskie (285), lubuskie (283), podlaskie (268), świętokrzyskie (259)

Mowa jest też o 130 zgonach. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 117 osób cierpiących na choroby współistniejące. W 13 przypadkach SARS-CoV-2 był jedynym powodem śmierci. Rząd wyraźnie przestrzega przed lekceważeniem tego bilansu. 

Liczba nowych zakażeń rośnie w przerażającym tempie

Od początku wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce doszło już do 202 579 zakażeń. Spośród tych przypadków aż 3 851 zakończyło się śmiercią. Rząd poinformował, że tylko ubiegłej doby wykonano prawie 60 tysięcy testów. 

Dzisiejsze ogłoszenia rządu są wyjątkowo zatrważające. 20 października okazał się pierwszym dniem od początku wybuchu pandemii, kiedy to doszło do ponad 10 000 nowych zakażeń. 

Mimo, że wyzdrowiało już 98 884 pacjentów, rząd przestrzega przed lekceważeniem narzuconych przezeń obostrzeń. Wzywa do przestrzegania zaleceń dotyczących zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, częstej dezynfekcji dłoni oraz zachowywania 2,5-metrowego dystansu. 

Niedawno do kontroli zachowywania narzuconych zasad higieniczno-sanitarnych upoważniona została policja. Rząd umożliwił jej wydawanie upomnień, a nawet mandatów za brak przestrzegania nowych przepisów. 

Wciąż nie wiemy jakich obostrzeń spodziewać się w związku ze zbliżającymi się świętami. Rząd ma świadomość zagrożeń wynikających z bliskich kontaktów międzyludzkich, do jakich na pewno dojdzie podczas Dnia Wszystkich Świętych. Wciąż jednak nie poinformowano o ewentualnych ograniczeniach związanych z odwiedzaniem cmentarzy, gdzie na pewno ciężko będzie zachować dystans i uniknąć skupiania się dużych grup osób w jednym miejscu. 

źródło: rmf.fm, facebook.com/MZGOVPL

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >