wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka

18 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media obiegła informacja, że już jutro prezydent Andrzej Duda przywita tydzień zmianami w rządzie. Odwlekane powołanie na ministra kontrowersyjnego Przemysława Czarnka ma odbyć się 19 października.

Wcześniej rząd musiał pogodzić się z absencją Przemysława Czarnka w związku z jego zakażeniem koronawirusem. Teraz rzecznik prezydenta w rozmowie z dziennikarzami Polsat News poinformował, że już jutro sytuacja ta ulegnie zmianie. Przemysław Czarnek oficjalnie wejdzie w skład rządu.

Andrzej Duda w poniedziałek 19 października uzupełni skład rządu Mateusza Morawieckiego

W Polsat News Błażej Spychalski, pełniący funkcję rzecznika prezydenta, potwierdził, że rząd oficjalnie zyska nowego członka. Przemysław Czarnek zostanie jutro zaprzysiężony na ministra edukacji i nauki. Kontrowersyjny poseł od początku jest powodem wielu protestów w związku z oburzającymi wypowiedziami bezpośrednio związanymi z prześladowaniem osób, w tym uczniów, w związku z orientacją seksualną, czy samookreśleniem się. Znane są szczegóły uroczystości, dzięki której rząd tworzony przez Mateusza Morawieckiego zyskać ma nowego ministra. 

Już od jutra Przemysław Czarnek oficjalnie w rządzie

19 października będzie wyjątkowo znaczącym dla społeczeństwa dniem. Protesty, jakie odbyły się przeciwko nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki odbywały się na terenie całego kraju. Uczestnicy podnosili argumenty, że jest on osobą szkodliwą a prezentowane przez niego poglądy to nic innego, jak mowa nienawiści skierowana do osób z mniejszości walczących z prześladowaniami w szkołach, nad którymi dzięki posadzie w rządzie, władzę sprawować ma Przemysław Czarnek. Andrzej Duda pozostał jednak głuchy na te opinie i potwierdzono, że odwlekana z powodu zakażenia koronawirusem ceremonia odbędzie się jutro. Wiadomo, że poseł nie może liczyć na huczne przywitanie w rządowych ławach, z racji sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Przekazano wiadomości, że Andrzej Duda mianuje na ministra Przemysława Czarnka w zgodzie z reżimem sanitarnym. Na sali obecnych będzie maksymalnie 10 osób. RMF 24 podaje, że będą to m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta, obsługa medialna, premier oraz prezydent i Przemysław Czarnek.

Poprzednie zmiany w gabinecie Mateusza Morawieckiego miały miejsce na początku miesiąca

Po kryzysie w obozie rządzącym Mateusz Morawiecki wprowadził znaczące zmiany w prowadzonym przez siebie rządzie. Najważniejszą i najbardziej komentowaną sprawą był fakt, że w rządowym gronie pojawił się sam Jarosław Kaczyński unikający do tej pory zajmowania jakichkolwiek stanowisk państwowych. Miało to miejsce 6 października, teraz po 12 dniach i potwierdzeniu, że zakażenie koronawirusem u kandydata na ministra nie stanowi już zagrożenia, Andrzej Duda postanowił powołać Czarnka na urząd ministra edukacji i nauki. undefined

Źródło: RMF24 / Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >