wtv.pl
Rząd Łukasz Szumowski

Flickr / Krystian Maj / KPRM

Kto zostanie nowym ministrem zdrowia? Znamy nazwiska, ci politycy mogą zastąpić Łukasza Szumowskiego

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rząd od kilku chwil pozostaje bez Łukasza Szumowskiego, a już rozpoczęła się walka o władzę w resorcie. Kogo wyznaczy Mateusz Morawiecki? Na świeczniku pojawiły się już pierwsze nazwiska. Wielu może być zaskoczonych.

Dziś Łukasz Szumowski zwołał pilną konferencję prasową. Ogłosił mediom, że rezygnuje ze stanowiska ministra zdrowia. Wciąż pozostaje jednak aktywny w polityce i będzie dalej sprawował funkcję posła na Sejm. Pozostawił też swojemu następcy szereg dokumentów oraz zaleceń na nadchodzącą sytuację epidemiczną. Rząd oraz Mateusz Morawiecki będzie musiał wyłonić nowego lidera jednego z najważniejszych resortów. Jak podaje "Super Express", trwa już walka o przejęcie sterów po Łukaszu Szumowskim. 

Rząd bez Łukasza Szumowskiego. Trwa rywalizacja o władzę w Ministerstwie Zdrowia

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj, 17 sierpnia Janusz Cieszyński również zrezygnował z funkcji wiceministra zdrowia. Swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Cieszyński, Szumowski i Wojciech Andrusiewicz przez ostatnie miesiące podejmowali najważniejsze decyzje w sprawie pandemii. To właśnie oni wydawali postanowienia w sprawie nałożenia lub poluzowania obostrzeń i zasad reżimu sanitarnego. Całe zamieszanie może wydawać się niepokojące. Przed Polską druga fala zachorowań, a najważniejsi politycy rządu pozostawili swoje stanowiska.

"Super Express" przeprowadził zakulisowe rozmowy z przedstawicielami partii rządzącej. Okazuje się, że rząd stał się miejscem wewnętrznej walki między trzema kandydatami na urząd ministra zdrowia. Oficjalny komunikat w tej sprawie z pewnością zostanie opublikowany już w najbliższej przyszłości. W sytuacji drastycznego rozwoju pandemii tak ważny resort nie może pozostać bez swojego lidera. Na ten moment obowiązki Łukasza Szumowskiego zostały przejęte przez lidera rządu, Mateusza Morawieckiego.

Rząd może zasilić Tomasz Latos, Bolesław Piecha lub Grzegorz Gielerak. Informacje na temat ich kandydatur przekazał mediom "Super Express". Politycy ci nie są rozpoznawalni medialnie, ale zajmują wysoką pozycję w hierarchii partyjnej. Prawo i Sprawiedliwość niezwykle ceni sobie obecność kandydatów do Ministerstwa Zdrowia w swoich szeregach. Prasa wskazuje, że największe szanse na zastąpienie Łukasza Szumowskiego ma Tomasz Latos, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego komisji zdrowia.

Źródło: [Super Express]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >