wtv.pl > Polityka > Kto zostanie nowym ministrem zdrowia? Znamy nazwiska, ci politycy mogą zastąpić Łukasza Szumowskiego
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:44

Kto zostanie nowym ministrem zdrowia? Znamy nazwiska, ci politycy mogą zastąpić Łukasza Szumowskiego

Rząd Łukasz Szumowski
Flickr / Krystian Maj / KPRM

Dziś Łukasz Szumowski zwołał pilną konferencję prasową. Ogłosił mediom, że rezygnuje ze stanowiska ministra zdrowia. Wciąż pozostaje jednak aktywny w polityce i będzie dalej sprawował funkcję posła na Sejm. Pozostawił też swojemu następcy szereg dokumentów oraz zaleceń na nadchodzącą sytuację epidemiczną. Rząd oraz Mateusz Morawiecki będzie musiał wyłonić nowego lidera jednego z najważniejszych resortów. Jak podaje "Super Express", trwa już walka o przejęcie sterów po Łukaszu Szumowskim. 

Rząd bez Łukasza Szumowskiego. Trwa rywalizacja o władzę w Ministerstwie Zdrowia

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj, 17 sierpnia Janusz Cieszyński również zrezygnował z funkcji wiceministra zdrowia. Swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Cieszyński, Szumowski i Wojciech Andrusiewicz przez ostatnie miesiące podejmowali najważniejsze decyzje w sprawie pandemii. To właśnie oni wydawali postanowienia w sprawie nałożenia lub poluzowania obostrzeń i zasad reżimu sanitarnego. Całe zamieszanie może wydawać się niepokojące. Przed Polską druga fala zachorowań, a najważniejsi politycy rządu pozostawili swoje stanowiska.

"Super Express" przeprowadził zakulisowe rozmowy z przedstawicielami partii rządzącej. Okazuje się, że rząd stał się miejscem wewnętrznej walki między trzema kandydatami na urząd ministra zdrowia. Oficjalny komunikat w tej sprawie z pewnością zostanie opublikowany już w najbliższej przyszłości. W sytuacji drastycznego rozwoju pandemii tak ważny resort nie może pozostać bez swojego lidera. Na ten moment obowiązki Łukasza Szumowskiego zostały przejęte przez lidera rządu, Mateusza Morawieckiego.

Rząd może zasilić Tomasz Latos, Bolesław Piecha lub Grzegorz Gielerak. Informacje na temat ich kandydatur przekazał mediom "Super Express". Politycy ci nie są rozpoznawalni medialnie, ale zajmują wysoką pozycję w hierarchii partyjnej. Prawo i Sprawiedliwość niezwykle ceni sobie obecność kandydatów do Ministerstwa Zdrowia w swoich szeregach. Prasa wskazuje, że największe szanse na zastąpienie Łukasza Szumowskiego ma Tomasz Latos, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego komisji zdrowia.

Źródło: [Super Express]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane