Rząd. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Października 2020

Późnym wieczorem opublikowano nowe obostrzenia. Trzeba się przygotować

Podano informacje. Rząd podjął kolejną decyzję. W życie wejdą kolejne obostrzenia. Za ich złamanie będzie grozić surowa kara. Opublikowano oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Warto się zainteresować i przygotować na nadchodzące zmiany.

Od czwartku trwają liczne konferencje przedstawicieli rządu. Zapowiedziano wdrożenie licznych obostrzeń. Noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz utrzymywanie społecznego dystansu to nie jedyne restrykcje, wprowadzone przez rząd. Ucierpią właściciele barów gastronomicznych, siłowni, basenów i parków wodnych. Celem zmian jest zapobieganie i zwalczanie wirusa. Przedsiębiorcy otrzymali zakaz prowadzenia klubów nocnych oraz dyskotek. Zabroniono również prowadzenia działalności, która jest oparta na wydarzeniach tanecznych w przestrzeniach zamkniętych.

Barbara Giertych przerwała milczenie ws. pobytu męża w szpitalu. Ujawniła, w jakim stanie jest Roman GiertychBarbara Giertych przerwała milczenie ws. pobytu męża w szpitalu. Ujawniła, w jakim stanie jest Roman GiertychCzytaj dalej

Wydano rozporządzenie. Rząd wprowadza kolejne zakazy

Z zakazu zostały wyłączone szkoły tańca oraz kluby taneczne. Bary oraz restauracje mogą prowadzić swoją działalność od godziny 6 do 22. Poza wyznaczonymi godzinami posiłki można zamawiać jedynie na wynos. Klienci mogą zajmować co drugi stolik. Nakaz ten można ominąć pod warunkiem ustanowienia między stolikami przegrody o wysokości co najmniej 1 metra, licząc od powierzchni stolika. Rząd ograniczył również działalność wydzielonych stref gastronomicznych na terenie stacji paliw. Zgodnie z przepisami nie możemy również spożywać posiłków w przestrzeni publicznej, ponieważ wiąże się to ze zdjęciem maseczki.

Tysiące Polaków zapłacą ponad 1000 zł, opłata poszybuje w górę. Nikt się nie wywinie?Tysiące Polaków zapłacą ponad 1000 zł, opłata poszybuje w górę. Nikt się nie wywinie?Czytaj dalej

Kluby filmowe, kina oraz teatry mogą udostępnić jedynie co czwarte miejsce na widowni. Rząd zaznacza jednak, że liczba zajętych siedzeń nie może przekroczyć 25% wszystkich, dostępnych miejsc. W przypadku wydarzeń plenerowych rząd narzuca zachowanie odstępu społecznego. Podczas wydarzeń również należy zasłonić usta oraz nos. W strefach żółtych szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą prowadzić nauczanie w trybie hybrydowym. Placówki leżące w strefach czerwonych zaś muszą kształcić uczniów na odległość. Rząd wprowadził restrykcje w środkach transportu publicznego. Na terenie całego kraju możemy zająć połowę miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

Przepisy obejmą również kościoły. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jeszcze przed opublikowaniem rozporządzenie zadeklarował wdrożenie zmian. W uroczystościach religijnych może wziąć jedna osoba na 4 metry kwadratowe obiekty, jeśli świątynia znajduje się w strefie żółtej. W strefie czerwonej jedna osoba przypada na 7 metrów kwadratowych. Z rozporządzenia rządu wynika, że należy zachować 1,5 metra odstępu między wiernymi. W kościołach należy zasłaniać nos oraz usta. W całej Polsce sklepy muszą wprowadzić limity. Małe jednostki mogą dopuścić 5 osób do jednej kasy. Wielkopowierzchniowe markety obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Przedstawiciele rządu zakazali organizowania imprez okolicznościowych na terenie czerwonej strefy. W żółtej strefie podobne przedsięwzięcia mogą zrzeszać jedynie do 20 osób. Rząd wdraża zmiany od soboty. W placówkach świadczących usługi pocztowe może przebywać 5 osób na stanowisko kasowe z wyłączeniem obsługi. W przypadku obiektów o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych rząd wprowadził limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Jacek Kurski nie wytrzymał. Niespodziewanie pojawił się w Wiadomościach TVP, padły ostre słowaJacek Kurski nie wytrzymał. Niespodziewanie pojawił się w Wiadomościach TVP, padły ostre słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarny trener mistrzów świata wraca z emerytury. Obejmuje kultową drużynę, której grozi upadek
  2. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Rząd nagle zmienił zdanie. Niektórzy nie zostaną objęci jednym z zakazów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News