wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Liczba ministerstw w Polsce powinna zostać zmniejszona? Morawiecki pobił rekord, nadal przodujemy w niechlubnych rankingach

16 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rząd Mateusza Morawieckiego jest największym rządem wśród krajów Unii Europejskiej. W debacie publicznej coraz częściej dyskutuje się o zmniejszeniu Rady Ministrów. Czy trwająca rekonstrukcja rządu odpowie na problem nadmiaru ministr&

Jak podaje redakcja Konkret24.pl, Rada Ministrów składa się z 24 członków. Wśród nich znajduje się Mateusz Morawiecki, 21 liderów danego resortu, minister bez teki oraz szef Kancelarii Premiera. Jest to najliczniejszy skład rządu na tle całej Unii Europejskiej. Od kilku tygodni dyskutuje się o rekonstrukcji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zapowiedział znacznie ograniczenie współpracowników Mateusza Morawieckiego. 

Rząd Mateusza Morawieckiego czekają poważne zmiany?

Debata w sprawie zmian w rządowych ławach ponownie skłóciła ze sobą koalicjantów Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości chce odebrać Solidarnej Polsce oraz Porozumieniu po jednym resorcie. Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro wciąż negocjują ze swoim partnerem. Niezbędne jest uzyskanie kompromisu, ponieważ bez wsparcia mniejszych partii nie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Do konfliktów dochodzi również w samej Radzie Ministrów. Jan Ardanowski deklaruje, że PiS dał "zmanipulować się" eko-aktywistom. 

Zmiany w rządzie trwają już od kilku tygodni. Przypomnijmy, że swoje dymisje złożył już minister zdrowia oraz wiceminister, który współpracował z Łukaszem Szumowskim. Media spekulują o nadchodzącej zmianie w ministerstwie rolnictwa. Ardanowski od kilku dni poddaje Jarosława Kaczyńskiego ostrej krytyce. Powodem sporu jest "piątka dla zwierząt", która zakłada zakazd hodowania zwierząt futerkowych. Z nieoficjalnych doniesień mediów wiemy jednak, że na Nowogrodzkiej wciąż nie doszło do porozumienia.

Rząd Mateusza Morawieckiego budzi coraz więcej kontrowersji. Przeciwko Zjednoczonej Prawicy protestują nawet aktywiści z prawej strony sceny politycznej. Sposób, w jaki Ministerstwo Zdrowia zarządza kryzysem epidemicznym bulwesruje zarówno lekarzy, jak i zwolenników teorii spiskowych. Już w najbliższej przyszłości dowiemy się, jak ostatecznie będzie wyglądała Rada Ministrów po ostatecznej rekonstrukcji. 

Źródło: [Konkret24]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >