Rząd Mateusza Morawieckiego. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

Liczba ministerstw w Polsce powinna zostać zmniejszona? Morawiecki pobił rekord, nadal przodujemy w niechlubnych rankingach

Rząd Mateusza Morawieckiego jest największym rządem wśród krajów Unii Europejskiej. W debacie publicznej coraz częściej dyskutuje się o zmniejszeniu Rady Ministrów. Czy trwająca rekonstrukcja rządu odpowie na problem nadmiaru ministrów?

Jak podaje redakcja Konkret24.pl, Rada Ministrów składa się z 24 członków. Wśród nich znajduje się Mateusz Morawiecki, 21 liderów danego resortu, minister bez teki oraz szef Kancelarii Premiera. Jest to najliczniejszy skład rządu na tle całej Unii Europejskiej. Od kilku tygodni dyskutuje się o rekonstrukcji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zapowiedział znacznie ograniczenie współpracowników Mateusza Morawieckiego. 

Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca Po odebraniu telefonu z propozycją, myślała że ktoś sobie z niej żartuje. Nowa prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła kulisy swojej pracyCzytaj dalej

Rząd Mateusza Morawieckiego czekają poważne zmiany?

Debata w sprawie zmian w rządowych ławach ponownie skłóciła ze sobą koalicjantów Jarosława Kaczyńskiego. Lider Prawa i Sprawiedliwości chce odebrać Solidarnej Polsce oraz Porozumieniu po jednym resorcie. Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro wciąż negocjują ze swoim partnerem. Niezbędne jest uzyskanie kompromisu, ponieważ bez wsparcia mniejszych partii nie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Do konfliktów dochodzi również w samej Radzie Ministrów. Jan Ardanowski deklaruje, że PiS dał "zmanipulować się" eko-aktywistom. 

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanejCzytaj dalej

Zmiany w rządzie trwają już od kilku tygodni. Przypomnijmy, że swoje dymisje złożył już minister zdrowia oraz wiceminister, który współpracował z Łukaszem Szumowskim. Media spekulują o nadchodzącej zmianie w ministerstwie rolnictwa. Ardanowski od kilku dni poddaje Jarosława Kaczyńskiego ostrej krytyce. Powodem sporu jest "piątka dla zwierząt", która zakłada zakazd hodowania zwierząt futerkowych. Z nieoficjalnych doniesień mediów wiemy jednak, że na Nowogrodzkiej wciąż nie doszło do porozumienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Halina przez 7 dni piła sok z selera na czczo. Korzyści widzi gołym okiem, nie zamieni go na nic innego
 

Rząd Mateusza Morawieckiego budzi coraz więcej kontrowersji. Przeciwko Zjednoczonej Prawicy protestują nawet aktywiści z prawej strony sceny politycznej. Sposób, w jaki Ministerstwo Zdrowia zarządza kryzysem epidemicznym bulwesruje zarówno lekarzy, jak i zwolenników teorii spiskowych. Już w najbliższej przyszłości dowiemy się, jak ostatecznie będzie wyglądała Rada Ministrów po ostatecznej rekonstrukcji. 

Dyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaDyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy już, ile zarabiają w Lidlu. Na początek nawet ponad 4 tys. zł
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [Konkret24]