wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy wicemarszałek sądził, że nikt nie słyszy? Wprost obraził posła na sali sejmowej, jest nagranie

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ryszard Terlecki to polityk słynący z dość "swobodnego" języka. Jego wczorajsze zachowanie w Sejmie wywołało jednak skrajne emocje. Podczas próby zabrania głosu przez posła z partii opozycyjnej, szef klubu PiS nazwał go "pajacem&quot

  • Wczoraj w Sejmie obradowano nad wnioskiem o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego

  • Sławomir Nitras postanowił zgłosić wniosek formalny, a w odpowiedzi został obrażony przez Ryszarda Terleckiego

  • Internauci są zgodni: to kolejny pokaz "kultury" szefa PiS

Ryszard Terlecki po raz kolejny dał prawdziwy popis?

Ryszard Terlecki atakuje posła opozycji 

Koalicja Obywatelska i Lewica złożyły wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem partii opozycyjnych, polityk odpowiadał za brutalne ataki policji podczas ostatnich manifestacji Strajku Kobiet.

O sprawie pisała jakiś czas temu "Wyborcza". Prezes PiS miał zadecydować o udziale antyterrorystów i funkcjonariuszy CBŚ w tłumieniu protestu przed Sejmem, odbywającego się 18 listopada. Uczestnicy demonstracji zostali zaatakowani gazem pieprzowym. Niezidentyfikowani sprawcy mieli również okładać manifestantów pałkami teleskopowymi. 

Nad wnioskiem partii opozycyjnych debatowano w Sejmie w dniu wczorajszym. Ostatecznie, jak można było się spodziewać, zgłoszenie zostało odrzucone większością głosów. Za ogłoszeniem wotum nieufności opowiedziało się 216 posłów, 233 było przeciwnych, a 1 wstrzymał się od głosu. 

Niestety podczas wczorajszej debaty doszło do skandalicznego zachowania pełniącego funkcję marszałka Ryszarda Terleckiego. Polityk w bardzo obraźliwy sposób odniósł się do jednego z posłów opozycji, Sławomira Nitrasa. 

"Siadaj, pajacu" 

Jeszcze przed głosowaniem nad wnioskiem o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego, Ryszard Terlecki ogłosił przerwę w obradach. Wtedy do mównicy podszedł poseł Koalicji Obywatelskiej, Sławomir Nitras, chcąc zgłosić wniosek formalny. "Wszyscy widzieliśmy, że się pan Ziobro zgłaszał" - powiedział do marszałka. 

Ryszard Terlecki wstał, a odchodząc ze swojego miejsca, najwyraźniej nie domyślał się, że to co powie, wychwyci znajdujący się nieopodal mikrofon. Zgromadzeni w Sejmie posłowie mogli więc usłyszeć słowa szefa PiS, który powiedział do Nitrasa: "Siadaj, pajacu"

Obraźliwe słowa zachowały się na nagraniu, które szybko obiegło internet. Komentujący są wzburzeni zachowaniem Ryszarda Terleckiego, choć większość ma świadomość, że taki "popis kultury" w wykonaniu marszałka to przecież nie nowość

Sławomir Nitras wyjaśnił na Twitterze, o co chodziło w jego słowach, które skierował do Ryszarda Terleckiego, a propos "zgłoszenia pana Ziobry", za które został obrażony. W jego mediach społecznościowych pojawił się wpis: 

"Najpierw Ziobro podszedł do Terleckiego, poprosił o głos w obronie Kaczyńskiego. Potem Terlecki zawołał panią Gosiewską i jej to przekazał. Ona przekazała to Kaczyńskiemu. Kaczyński zawołał Sobolewskiego i kazał mu pójść do Ziobry powiedzieć mu, że nie będzie przemawiał" - napisał Sławomir Nitras. 

(Zdjęcie wyróżniające przedstawia screen nagrania z wczorajszej debaty sejmowej, zamieszczony na Twitterze reportera Radia Zet, Macieja Sztykiela - twitter.com/emeszz)

źródło: natemat.pl, twitter.com/emeszz

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >