Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski. East News/Tricolors
Źródło: East News/Tricolors
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 21 Października 2020

Nie tylko Dariusz Gnatowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramat

Ryszard Kotys od dawna zmaga się z poważną chorobą. Jego stan pogarsza się z dnia na dzień. To bardzo niepokojące informacje, zwłaszcza w świetle wczorajszych wydarzeń związanych z inną gwiazdą "Świata według Kiepskich".

Ryszard Kotys to odtwórca kochanego przez telewidzów Paździocha z serialu "Świat według Kiepskich". Już od wielu lat bawi nas swoją ekranową kreacją, która zyskała już miano kultowej. Jednak jego osobisty dramat sprawia, że uśmiech znika nam z twarzy. Po wczorajszych wiadomościach o śmierci Dariusza Gnatowskiego, warto pochylić się nad tematem kondycji zdrowotnej Ryszarda Kotysa.

Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie zapadła zatrważająca decyzja ws. aborcji w naszym krajuWiadomość z ostatniej chwili. Właśnie zapadła zatrważająca decyzja ws. aborcji w naszym krajuCzytaj dalej

Ryszard Kotys ze "Świata według Kiepskich" poważnie chory

Prawdopodobnie niewielu wie, że odtwórca roli Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" od kilku lat zmaga się z poważnym schorzeniem. 88-letni aktor ma częste problemy z orientacją w terenie, wynikające z jego sędziwego już wieku. W 2018 roku w rozmowie z "Rewią" przyznał:

- Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony.

Rząd podjął niespodziewaną decyzję, media ujawniają nieoficjalne doniesienia. Wszystko się zmieni, tysiące Polaków powinny być gotoweRząd podjął niespodziewaną decyzję, media ujawniają nieoficjalne doniesienia. Wszystko się zmieni, tysiące Polaków powinny być gotoweCzytaj dalej

Demencja starcza sprawiła, że pojawiły się głosy o rzekomym wykluczeniu Ryszarda Kotysa z udziału w nowo nagrywanych odcinkach "Świata według Kiepskich". Te plotki jednak szybko zdementował Polsat. Sam aktor mówił jakiś czas temu, że na planie pojawiać będzie się tak długo, jak pozwoli mu na to stan zdrowia. Twierdzi jednak, że prognozy nie są zbyt optymistyczne, zatem widzowie powinni być w każdej chwili przygotowani na jego odejście z serialu.

Pod komediową rolą kryje się dramat człowieka

Mimo że w "Świecie według Kiepskich" Ryszard Kotys budzi salwy śmiechu, sam, jak twierdzi, nie jest człowiekiem zanadto wesołym:

- W gruncie rzeczy jestem poważnym facetem. Nie jestem typem rozrywkowym, choć lubię towarzystwo. Wiele osób uważa, że jestem złośliwie dowcipny i często nikogo nie oszczędzam. Wynika to z mojej powagi. A może i smutku - mówi.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce
2. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie

W ciężkiej sytuacji zdrowotnej Ryszarda Kotysa wspiera go jego żona. 28 lat młodsza Kamila Sammler wynajęła do pomocy opiekunkę. W obawie przed skutkami pogarszającej się sytuacji zdrowotnej męża, kobieta ograniczyła do minimum swoją pasję, którą są podróże. Mimo że objawy choroby Ryszarda Kotysa bywają naprawdę kłopotliwe, żona zdecydowała się bardziej niż zwykle wspomagać gwiazdę "Świata według Kiepskich".

Ogromny smutek i żal. Dzienny budżet Pani Marii na jedzenie wynosi 2 zł, zjadła tylko fasolę. Dramat seniorów w dobie pandemiiOgromny smutek i żal. Dzienny budżet Pani Marii na jedzenie wynosi 2 zł, zjadła tylko fasolę. Dramat seniorów w dobie pandemiiCzytaj dalej

Pomimo tak niepokojącej sytuacji, wciąż trwają pracę nad nowymi odcinkami "Świata według Kiepskich". Widzowie nie wyobrażają sobie pożegnania ze swoimi ekranowymi ulubieńcami. W obliczu sytuacji związanej ze śmiercią Dariusza Gnatowskiego i chorobą Ryszarda Kotysa, będą jednak musieli przygotować się na to, że serial z dnia na dzień może zniknąć z ramówki.

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się o odejściu Dariusza Gnatowskiego, odtwórcy roli Boczka w "Świecie według Kiepskich". Aktor, podobnie jak Ryszard Kotys, zmagał się z problemami zdrowotnymi. Miał zapalenie płuc oraz niewydolność oddechową. Chorował również na cukrzycę typu drugiego. Zmarł w wieku 59 lat.

źródło: party.pl, msn.com, newscafe.pl

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobają
   2. Po 11 godzinach narad w sejmie w końcu zapadła decyzja. Nowe obostrzenia wkrótce wejdą w życie
   3. Tego jeszcze nie było. Czy zakupy dla wszystkich w godzinach dla seniorów jednak mogą być możliwe? Jeden sklep znalazł sposób
   4. Lech Wałęsa ma dość, puściły mu nerwy. "Typ znowu pomawia mnie i ubliża"
   5. Zmiana w rządzie definitywnie przesądzona, klamka zapadła. Ujawniono datę zaprzysiężenia Przemysława Czarnka
   6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
   7. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem