wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie tylko Dariusz Gnatowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramat

21 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ryszard Kotys od dawna zmaga się z poważną chorobą. Jego stan pogarsza się z dnia na dzień. To bardzo niepokojące informacje, zwłaszcza w świetle wczorajszych wydarzeń związanych z inną gwiazdą "Świata według Kiepskich".

Ryszard Kotys to odtwórca kochanego przez telewidzów Paździocha z serialu "Świat według Kiepskich". Już od wielu lat bawi nas swoją ekranową kreacją, która zyskała już miano kultowej. Jednak jego osobisty dramat sprawia, że uśmiech znika nam z twarzy. Po wczorajszych wiadomościach o śmierci Dariusza Gnatowskiego, warto pochylić się nad tematem kondycji zdrowotnej Ryszarda Kotysa.

Ryszard Kotys ze "Świata według Kiepskich" poważnie chory 

Prawdopodobnie niewielu wie, że odtwórca roli Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" od kilku lat zmaga się z poważnym schorzeniem. 88-letni aktor ma częste problemy z orientacją w terenie, wynikające z jego sędziwego już wieku. W 2018 roku w rozmowie z "Rewią" przyznał: 

- Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony.

Demencja starcza sprawiła, że pojawiły się głosy o rzekomym wykluczeniu Ryszarda Kotysa z udziału w nowo nagrywanych odcinkach "Świata według Kiepskich". Te plotki jednak szybko zdementował Polsat. Sam aktor mówił jakiś czas temu, że na planie pojawiać będzie się tak długo, jak pozwoli mu na to stan zdrowia. Twierdzi jednak, że prognozy nie są zbyt optymistyczne, zatem widzowie powinni być w każdej chwili przygotowani na jego odejście z serialu. 

Pod komediową rolą kryje się dramat człowieka 

Mimo że w "Świecie według Kiepskich" Ryszard Kotys budzi salwy śmiechu, sam, jak twierdzi, nie jest człowiekiem zanadto wesołym: 

- W gruncie rzeczy jestem poważnym facetem. Nie jestem typem rozrywkowym, choć lubię towarzystwo. Wiele osób uważa, że jestem złośliwie dowcipny i często nikogo nie oszczędzam. Wynika to z mojej powagi. A może i smutku - mówi. 

W ciężkiej sytuacji zdrowotnej Ryszarda Kotysa wspiera go jego żona. 28 lat młodsza Kamila Sammler wynajęła do pomocy opiekunkę. W obawie przed skutkami pogarszającej się sytuacji zdrowotnej męża, kobieta ograniczyła do minimum swoją pasję, którą są podróże. Mimo że objawy choroby Ryszarda Kotysa bywają naprawdę kłopotliwe, żona zdecydowała się bardziej niż zwykle wspomagać gwiazdę "Świata według Kiepskich".

Pomimo tak niepokojącej sytuacji, wciąż trwają pracę nad nowymi odcinkami "Świata według Kiepskich". Widzowie nie wyobrażają sobie pożegnania ze swoimi ekranowymi ulubieńcami. W obliczu sytuacji związanej ze śmiercią Dariusza Gnatowskiego i chorobą Ryszarda Kotysa, będą jednak musieli przygotować się na to, że serial z dnia na dzień może zniknąć z ramówki. 

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się o odejściu Dariusza Gnatowskiego, odtwórcy roli Boczka w "Świecie według Kiepskich". Aktor, podobnie jak Ryszard Kotys, zmagał się z problemami zdrowotnymi. Miał zapalenie płuc oraz niewydolność oddechową. Chorował również na cukrzycę typu drugiego. Zmarł w wieku 59 lat. 

źródło: party.pl, msn.com, newscafe.pl

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >