wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rozpoczęcie roku szkolnego nie odbędzie się w każdej placówce oświaty. Burmistrz Biskupca podał oficjalne wiadomości w mediach społecznościowych. Nie jest to jedyna sytuacja, gdzie pracownicy oświaty mogli mieć kontakt z osobą zakażoną.

Od kilku tygodni między Prawem i Sprawiedliwością a środowiskami nauczycielskimi i uczniowskimi trwała walka o sposób rozpoczęcia roku szkolnego. Dariusz Piontkowski oraz politycy obozu rządzącego parli na rozpoczęcie edukacji z trybie stacjonarnym. Minister edukacji deklarował, że skoro można uczęszczać na imprezy masowe, to powrót do szkół nie powinien stanowić dla młodzieży większego problemu. Dziś okazuje się, że nie każda placówka będzie mogła przywitać swoich podopiecznych. Uczniowie z Biskupca nie są jedyni.

Rozpoczęcie roku szkolnego nie w każdej placówce? Burmistrz Biskupca podał ważne wiadomości

Na oficjalnym profilu włodarza Biskupca pojawił się niepokojący wpis. Kamil Kozłowski, bo o nim mowa, zawiadomił lokalną społeczność o zakażeniu jednego z pracowników tamtejszej szkoły podstawowej nr 3. Przykre zdarzenie zmusiło burmistrza do przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego na 8 września. "W związku z wykryciem w naszej gminie pierwszego przypadku koronawirusa u członka rodziny pracownika szkoły podstawowej nr 3 zdecydowałem o przesunięciu terminu rozpoczęcia roku szkolnego w tej szkole na dzień 8 września 2020 r, z jednoczesnym zastrzeżeniem, że w związku z dynamiką sytuacji termin ten może ulec zmianie" - podał w wiadomości na Facebooku. Burmistrz zaapelował też o stosowanie się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Kozłowski przekazał, że jego decyzja ma na celu ochronę zdrowia osób, które na co dzień przebywają lub pracują w placówkach oświaty. "Podjęte przeze mnie działania mają na celu przede wszystkim troskę o zdrowie dzieci, ich rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty oraz naszych mieszkańców. O dalszych moich działaniach będziecie państwo informowani na bieżąco" - zadeklarował. Przypomnijmy, że zawieszanie zajęć w szkołach będzie odbywać się jedynie za zgodą Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Część dyrektorów postanowiło ominąć ten przepis i wykorzystać przysługujące im dni wolne od nauczania. Sprawiło to, że niektóre rozpoczęcia roku szkolnego będą miały miejsce dopiero za kilka dni. 

Rozpoczęcie roku szkolnego w niektórych placówkach może zostać przesunięte

Dariusz Piontkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że młodzież z Biskupca nie jest jedyna. Wskazał jednak, że podobne przypadki są jednostkowe. - Jedna z nauczycielek okazało się, była zakażona, zakażenie rozeszło się praktycznie w całej radzie pedagogicznej i nie było możliwości rozpoczęcia stacjonarnych zajęć. Ale to są pojedyncze przypadki na dwadzieścia kilka tysięcy szkół - zadeklarował minister edukacji dla Polskiej Agencji Prasowej. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wciąż utrzymuje, że rozpoczęcie roku szkolnego w trybie stacjonarnym było dobrą decyzją.

Rozpoczęcie roku szkolnego jest przede wszystkim ważnym spotkaniem organizacyjnym. Dyrektorzy oraz nauczyciele będą dziś informować młodzież o zmianach i decyzjach związanych z zagrożeniem epidemicznym. Przepisy bezpieczeństwa obowiązujące w placówkach oświaty mogą się nieco różnić. Dystans społeczny, dezynfekcja rąk oraz mniejsze grupy, będą jednak dotyczyć każdej szkoły, która nie otrzymała zgody na prowadzenie nauczania zdalnego. 

Źródło: [Fakt/PAP]

Tagi:

Polska

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >