Rota Niepodległości autorem skandalicznego billboardu.. Twitter/@JGierzynskaŹródło: Twitter/@JGierzynska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Września 2020

"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny". Skandaliczny billboard w polskim mieście - o co chodzi?

Rota Niepodległości, zrzeszająca narodowców organizacja, jest autorem skandalicznego napisu, który pojawił się na jednym z osiedli w Warszawie. "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny", czytamy na ogromnym billboardzie stojącym przy ulicy Górczewskiej.

Rota Niepodległości jest organizacją założoną przez Roberta Bąkiewicza, wskazuje portal "Na Temat". Mężczyzna jest organizatorem Marszów Niepodległości, a także byłym liderem ONR. "Naszym celem jest mobilizacja Polaków do dbania o interes narodowy, suwerenność państwa i krzewienie patriotyzmu. Roty Niepodległości powstały, aby stworzyć przestrzeń porozumienia dla ludzi myślący po polsku", czytamy na stronie internetowej organizacji.

Niespodziewane, nagle do studia Niespodziewane, nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał policyjny helikopter. Co się dzieje?Czytaj dalej

Rota Niepodległości tworem byłego lidera ONR

Powołując się na "Gazetę Wyborczą", natemat.pl zwraca uwagę, że mimo iż roty wystartowały w maju ubiegłego roku, już w lipcu chwalono się, że sformowano 14 oddziałów w największych polskich miastach, w tym m.in.: Krakowie, Bydgoszczy, Siedlcach, Pruszkowie czy w Warszawie. Istotnie, organizacja w stolicy zdaje się działać niezwykle prężnie. To na jednym z warszawskich osiedli pojawił się billboard, na którym kobiecie odmówiono prawo do noszenia typowo męskiego stroju.

Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik "Tańca z gwiazdami" w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowiaCzytaj dalej

"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego", czytamy na banerze, który oglądać muszą mieszkańcy jednego z osiedli przy ulicy Górczewskiej w Warszawie. Zdjęcie ukazujące szokujące billboard za pośrednictwem Twittera opublikowała Joanna Gierzyńska, studentka psychologii, a także radna partii Razem okręgu warszawskiego, wskazuje "Na Temat".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Zanim położysz się spać, wrzuć obrany ząbek czosnku do toalety. Rano będziesz zaskoczony, niesamowite efekty

Billboard na jednym osiedli w Warszawie.

Widoczny na banerze tekst to werset, który można odnaleźć w Starym Testamencie. Uściślając: cytat pochodzi z Księgi Powtórzonego Praw, a zatem ostatniej, piątek księgi Tory, która zawiera między innymi przepisy prawa, które Bóg podyktował Mojżeszowi na górze Horeb, poprzedzone Dekalogiem. Wspomniane przepisy uważane są za najstarszą część Pięcioksięgu.

Na zdjęcie obojętni nie pozostali, rzecz jasna, użytkownicy Twittera. "Czyli wszyscy katolicy chodzący w spodniach albo koszulach obrażają pana Boga, bo w czasie powstania tych zasad mężczyźni chodzili w togach i tunikach?", pyta jeden z internautów. "Mam nadzieję, że w takim razie panowie wrócą do noszenia butów na obcasie, gdyż dla nich zostały stworzone", pisze inna z komentujących.

Przez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's, efekty były zadziwiające. Firma wreszcie odpowiedziałaPrzez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's, efekty były zadziwiające. Firma wreszcie odpowiedziałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 82-latek perfidnie oszukany przez naciągaczy. Stracił ponad 60 tys. zł
  2. Patrycja nie żyje, jej partner zrobił jej niesłychaną krzywdę. Na jaw właśnie wyszły porażające fakty
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Źródło: natemat.pl / Twitter