wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Obrzydliwy artykuł w zagranicznej gazecie. "Polska współwinna holokaustu"

11 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Rosja, a dokładnie rządowa "Rossijskaja Gazieta", oskarża Polskę o udział w Holokauście. Wszystko w kontekście zbliżających się obchodów rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. "Przywódca kraju, który w państwie żydowski

Słowa te są odpowiedzią na uchwałę, krytycznie odnoszącą się do słów rosyjskiego władzy, która w czwartek została przyjęta przez Sejm. Jak przypomina tygodnik "Wprost", Sejm przyjął uchwałę "w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec manipulowania faktami i zakłamywania historii przez polityków Federacji Rosyjskiej w celu dyskredytowania Polski i pogarszania relacji rosyjsko-polskich".

Andrzej Duda zdecydował, że nie poleci na Światowe Forum Holokaustu, podczas którego głos zabierze m.in. Władimir Putin. Tego prawa odmówiono za to prezydentowi Polski, wobec czego Duda nie miałby możliwości odniesienia się do insynuacji, który, rzecz prawdopodobna, ponownie dopuści się Putin.

Rosja: Izrael może odetchnąć z ulgą

"Rossijskaja Gazieta", w tekście zatytuowanym "Czego boi się Polska", pisze, cytowana przez "Wprost": "Przywódca kraju, który w państwie żydowskim nieoficjalnie uważają za współuczestnika Holocaustu, nie miał moralnego prawa znajdować się wśród przywódców państw wyzwalających więźniów obozów koncentracyjnych". Następnie czytamy: "W jakiejkolwiek paralelnej rzeczywistości istniałby pan Duda, jak bardzo by kipieli oburzeniem polscy politycy i politolodzy niezadowoleni z tego, że kolejny raz pokazano im prawdę, trudno spierać się z tym, co mówią dokumenty. A one dobitne potwierdzają, że znaczna część społeczeństwa polskiego bezpośrednio uczestniczyła w zagładzie mieszkających w kraju Żydów".

Co więcej, zdaniem dziennikarza rosyjskiej gazety Jewgienija Szestakowa Polacy "piszą historię na nowo", ponieważ "po wojnie Polska przywłaszczyła sobie majątek Żydów, którzy zginęli w Holokauście", czytamy na stronie tygodnika. Mało tego, autor podaje, że "na każdego niemieckiego oprawcę przypadało 10-15 dobrowolnych pomocników spośród miejscowych mieszkańców". Gazeta przyznaje, co prawda, że zdarzały się historię ratowania Żydów przez Polaków, jednak przykłady te są "kroplą w morzu".

Zdaniem "Rossijskaja Gazieta", wielu osób w Izraelu przyjęło decyzję prezydenta Dudy, który, jak wspomnieliśmy, odmówił przyjazdu, z zadowoleniem i "odetchnęło z ulgą".

Przypomnijmy, że Putin przekonywał ostatnio, że II Wojna Światowa nie była następstwem paktu Ribbentrop-Mołotow, a podpisanego przez Wielką Brytanię, Francję i Polskę monachijskiego paktu z Niemcami z 1938 r. Mówił również o tym, że Polacy spiskowali z III Rzeszą. Zaznacza też, rzecz jasna, że to armia radziecka wyzwoliła Europę od nazizmu.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >