wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Państwo sąsiadujące z Polską ogłosiło dobowy rekord zakażeń. Jest bardzo źle

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rosja wciąż toczy solidną walkę z pandemią koronawirusa. Choroba ta potrafi zdziesiątkować mieszkańców niejednego państwa, jednak Rosję dotknęła wyjątkowo mocno. Poznaliśmy szokujące dane przedstawione przez rosyjskie władze. Rekordowa liczba zakaż

Każdy z krajów na świecie przybrał różne strategie walki z pandemią koronawirusa. Część z nich sprawdziła się w obronie przed pandemią COVID-19, a część w tragiczny sposób zweryfikowała pomysły rządzących. Przykładem tego jest obecna sytuacja w  Wielkiej Brytanii. Rosja, będąca jednym z państw sąsiadujących z Polską, również ciężko przechodzi przez trawiącą kraj epidemię. Jednak między Wielką Brytanią a Federacją Rosyjską wskazać możemy przykre podobieństwo. Premierzy obu państw zakazili się koronawirusem.

Rosja: Przerażający rekord zakażeń w Federacji Rosyjskiej

Jak podaje redakcja portalu Polsat News, w Rosji padł kolejny rekord zakażeń w ciągu doby. Według doniesień medium w ciągu 24 godzin na COVID-19 zmarło aż 96 osób. Ponad tysiąc obywateli przegrało już swoją walkę z chorobą. Natomiast w ciągu jednego dnia pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa otrzymały aż 7933 osoby. Nowe przypadku znacznie zasilają pulę chorych na wirusa SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że łączna liczba rosyjskich ozdrowieńców wynosi 13 220.

Z informacji Polsat News wiemy, że prawie połowa chorych w Rosji przechodzi zakażenie bezobjawowo. Nowe statystyki nie zmieniają rankingów trzech największych ognisk koronawirusa. Na pierwszym miejscu plasuje się Moskwa z 3561 nowych zakażeń. Drugie miejsce zajmuje obwód moskiewski z liczbą 797 chorych, a zaraz za nim jako ostatni na podium znajduje się Petersburg, kóry liczy 349 osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Łączna liczba zainfekowanych w Rosji wynosi 114 431.

undefined

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >