wtv.pl
Roman Giertych

(zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Roman Giertych: Marzenie Jarka się jutro spełni

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem Twittera Roman Giertych odniósł się do nieoficjalnych doniesień prasowych. Według RMF FM Polki i Polacy mogą zmierzyć się z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się na terenie kraju. Adwokat wykorzystał sytuację, by zażartowa

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 tysiącach nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Wymusiło to na Zjednoczonej Prawicy podjęcie kolejnych działań celem zminimalizowania transmisji zachorowań. Wszystko wskazuje na to, że czekać nas będą nowe obostrzenia. Mówi się o zamknięciu sklepów, które nie zapewniają podstawowych potrzeb, a także o ograniczeniach w poruszaniu się. Roman Giertych uznał, że jutro może spełnić się marzenie Jarosława Kaczyńskiego.

Roman Giertych wywołał burzę żartem o Kaczyńskim. "Marzenie Jarka się jutro spełni"

"Marzenie Jarka się jutro spełni: zamknie wszystkich" - czytamy we wpisie byłego ministra edukacji. Krótka publikacja od godziny 8 rano wywołała prawie 2 tysiące reakcji. Prezes Rady Ministrów jeszcze dziś ujawnił, że najgorszy czas wciąż jest przed nami. Kawał Romana Giertycha może więc okazać się szarą rzeczywistością. Internauci zwrócili także uwagę na możliwy sposób, w jaki rząd może próbować wdrażać lockdown. 

"Musieliby stan klęski żywiołowej ogłosić. Ale jak to wytłumaczyć wyborcom, gdy takie sukcesy odnosiliśmy" - odpowiedział jeden z użytkowników Twittera. "Wszystko, co wprowadzą, a nie będzie to stan nadzwyczajny, zostanie szeroko wyśmiane przez społeczeństwo" - dodawał drugi.

Uwaga internautów z żartu o wicepremierze przeszła na możliwość nałożenia twardego lockdownu. Brak stanu nadzwyczajnego powoduje konflikty już od samego początku kryzysu. Jeszcze podczas sylwestra o ograniczeniach w poruszaniu się pisał profesor Marek Chmaj, oceniając, iż są one niezgodne z obowiązującym prawem. 

Odchodząc od aspektów prawnych kryzysu, Jarosław Kaczyński ostatni raz straszył więzieniem 4 miesiące temu. - Wy w tej chwili w imię własnych, małych, brudnych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami - grzmiał podczas listopadowego posiedzenia Sejmu lider i założyciel Prawa i Sprawiedliwości. Następnie tłumaczył, jak powinno funkcjonować prawdziwe państwo prawa. - Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć - dodawał. 

To jednak nie koniec uszczypliwych komentarzy Romana Giertycha. Kilka godzin później adwokat odniósł się do doniesień o nieruchomościach polityków związanych z obozem Prawa i Sprawiedliwości. "Pałace oligarchów PiS za cenę wskazaną w oświadczeniach majątkowych kupię natychmiast" - czytamy w kolejnym poście, na który zareagowało ponad tysiąc użytkowników społecznościowego medium. "Lockdown będzie obowiązywał tylko 1/3 Polski, bo reszta należy już do Obajtka" - czytamy w odpowiedziach. 

Mecenas skomentował także trwający spór wokół Jakuba Żulczyka. Popularny pisarz za pośrednictwem Facebooka nazwał Andrzeja Dudę "debilem". Roman Giertych również nie szczędził żartów pod adresem głowy państwa. "Przez 6 lat wszyscy się zastanawiali jak jednym słowem opisać obecną prezydenturę. I udało się je wreszcie znaleźć" - ironizował. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/Roman Giertych]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >