wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzina królewska pogrążona w żałobie. Właśnie przekazano informacje o śmierci bliskiej krewnej księcia Harry`ego

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media przekazały wyjątkowo smutne informacje dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie żyje lady Celia Vestey, która pełniła rolę matki chrzestnej Harry'ego. Była to również osoba bliska samej królowej Elżbiecie II, kt&oac

  • Nie żyje matka chrzestna Harry'ego lady Celia Vestey

  • Arystokratka zmarła w wieku 71 lat, nie podano przyczyny zgonu

  • Jej pogrzeb będzie miał charakter prywatny

  • Elżbieta II oraz jej mąż Filip bardzo blisko przyjaźnili się ze zmarłą laty Celią Vestey

Świat obiegły informacje o wyjątkowo smutnych chwilach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Mijający rok dla wszystkich okazuje się bezwzględny, nie omija to również brytyjskich szlachciców. Nie żyje lady Celia Vestey, jej osoba była bardzo bliska najważniejszym decydentom na tronie.

Harry ma za sobą trudne momenty i nic nie wskazuje, aby najbliższe dni były dla niego łatwiejsze. Przekazano informacje, że jedna z jego matek chrzestnych zmarła. Nikt nie spodziewał się, że lady Vestey umrze.

Wielka Brytania: rodzina królewska pogrążona w smutku, nie żyje lady Celia Vestey

Największe portale na świecie opublikowały smutne wiadomości wprost z komnat brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie żyje bliska przyjaciółka królowej Elżbiety oraz jej męża Filipa. Kobieta miała 71 lat, lecz nic nie wskazywało, że trzeba będzie pogodzić się z jej stratą.

Najbliższa rodzina poinformowała opinię publiczną o swojej osobistej tragedii, publikując nekrolog. Osobę zmarłej lady Celii Vestey znał niemal każdy Brytyjczyk. Ona sama traktowana była przez rodzinę królewską w sposób, który dla większości szlachciców jest nieosiągalny. Z samą królową oraz jej mężem łączyła ich prawdziwa przyjaźń.

- Kochana żona Sama. Mama Williama, Arthura, Mary, kochająca babcia Elli, Frankiego, Sama i Cosimy - przeczytać można w opublikowanym nekrologu cytowanym przez portal Wirtualna Polska.

"Daily Telergraph" natomiast podał, że zmarła arystokratka blisko związana z rodziną królewską w chwili śmierci miała 71 lat. Nie ujawniono bezpośredniej przyczyny zgonu lady Celii Vestey, zaznaczono jednak, iż był on "nagły, ale spokojny".

Zmarła arystokratka była jedną z rodziców chrzestnych Harry'ego

To kolejna smutna wiadomość, która pojawiła się w życiu Harry'ego. Były członek rodziny królewskiej, mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych, przeżył niedawno stratę nienarodzonego dziecka. O sytuacji tej opowiedziała jego żona Meghan Markle, podkreślając, że robi to po ty, by inne kobiety oraz rodziny wiedziały, iż te traumatyczne wydarzenia nie omijają nikogo.

Sam były książę może pochwalić się całkiem sporym gronem rodziców chrzestnych. Razem ze zmarłą lady Celią Vestey Harry ma ich aż 6. Jak podaje Wirtualna Polska, poza zmarłą arystokratką do grona jego rodziców chrzestnych zaliczają się jeszcze była współlokatorka jego matki Diany Carolyn Bartholomew, książę Andrzej, Bryan Organ (artysta), lady Sarah Chatto oraz przyjaciel księcia Karola Gerald Ward.

Śmierć upomniała się o nią wcześniej, lecz dopiero teraz się jej poddała

Zgodnie z informacjami dostępnymi publicznie lady Celia Vestey była o krok od śmierci w roku 1995. To właśnie wtedy przeszła wyjątkowo groźny rozległy udar, który zgodnie z oceną lekarzy przeżywa zaledwie 1 na 10 pacjentów. 

Przekazano, iż wtedy z jej mózgu usunięto skrzep krwi wielkości piłki golfowej. Arystokratka nigdy nie ukrywała, że gdyby nie ówczesne wsparcie męża to sytuacja mogła potoczyć sieć zupełnie inaczej.

Bliska rodzinie królewskiej lady Vestey była żoną królewskiego koniuszego lorda Samuela Vestey'a. Pełnił on tę funkcję przez 19 lat, od roku 1999 do 2018. Z brytyjskim tronem łączyło ich jednak dużo więcej niż tylko opieka nad królewskimi stajniami.

Rodzina zmarłej podała, że ceremonia pogrzebowa będzie miała charakter rodzinny i wyjątkowo prywatny. Proszono o uszanowanie tej decyzji. Rodzinie oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje. 

Źródło: Wirtualna Polska

undefined

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Świat

Papież Franciszek apeluje o modlitwę w liście do duchownych. “Jestem trochę stary i trochę chory”

Czytaj więcej >
Samolot

Świat

Polski samolot musiał lądować w Etiopii. Pasażerowie donoszą o wybuchu ognia i panice na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Etiopia. Awaryjne lądowanie polskiego samolotu. Maszyna zapaliła się podczas startu

Czytaj więcej >

Świat

TikTok wykładany na uniwersytecie? To nie żart

Czytaj więcej >

Świat

Premier Hiszpanii wznawia dialog z Katalonią. Mowa o referendum niepodległościowym

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Świat

Parlament Europejski przyjął rezolucję o prawach osób LGBTIQ. Apeluje o równe traktowanie i uznawanie małżeństw jednopłciowych

Czytaj więcej >