wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Makłowicz zachwycił internautów. Na spotkanie założył bransoletkę z krótką wiadomością do partii rządzącej

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Podczas robienia zdjęcia Robert Makłowicz mógł nie zdawać sobie sprawy, że internauci zwrócą uwagę na jego dłonie. Niewielka, skromna bransoletka stanowi kontrowersyjną wiadomość, przekazywaną rządzącym przez uczestników protest&oacut

Dziennikarz oraz podróżnik dał poznać się opinii publicznej jako mistrz sztuki kulinarnej. Robert Makłowicz okazał się także nie tylko zwolennikiem ruchów opozycyjnych, ale także feministą. Od kilku tygodni gwiazdor nie stroni od stanowczych komentarzy pod adresem Zjednoczonej Prawicy.

Co było na ręce, gdy Robert Makłowicz spotkał się z posłem? Bransoleta z podpisem "J***ć PiS"

Przedstawiciele świata show-biznesu, choć w większości są grupą o poglądach liberalnych lub lewicowych, przez lata nie komentowali bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Zaostrzenie sporów i podziałów między Polakami prędko skłoniło artystów i celebrytów do otwartej krytyki pod adresem partii władzy. 

Poza Robertem Makłowiczem Strajk Kobiet poparli między innymi: Anja Rubik, Joanna Krupa, Magda Gessler, Dawid Podsiadło, Matylda Damięcka, czy też Antoni Pawlicki.

Co więcej, znani mężczyźni zdecydowali się na wyjątkowo mocne zaakcentowanie swojego poparcia dla ruchu społecznego.

Przypomnijmy, że Pawlicki w listopadzie zablokował furgonetkę, obwieszoną antyaborcyjnymi hasłami. Całe zdarzenie nagrał i umieścił na Instagramie. Wówczas mówił o "neokatolickiej sekcie". W innym wpisie tłumaczył, że obowiązkiem każdego mężczyzny jest stanie ramie w ramie z kobietami. 

Krytyk kulinarny również poparł Strajk Kobiet. W nagraniu opublikowanym przez Matyldę Damięcką, Makłowicz przedstawił kolejny męski głos w sprawie masowych protestów. - Nie wysuwajmy wobec kobiet żądań czy oczekiwań. To nie jest czas, żeby stawiać warunki. Albo wspierasz, albo nie. Proste - mówił do kamery.

12 grudnia poseł Koalicji Obywatelskiej, wcześniej w Prawie i Sprawiedliwości, Paweł Kowal zaprosił na herbatę właśnie Roberta Makłowicza. Mężczyźni wspólne południe spędzili na warszawskim Starym Mieście. Opublikowali także wspólne zdjęcie w mediach społecznościowych.

Uwagę internautów przykuła bransoletka kucharza. W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, jakoby na ozdobie widniał napis "j***ć PiS". Pogłoska, początkowo, zdawała się podejrzana. Postanowiliśmy więc sprawdzić, co dokładnie widnieje na materiale.

Telefony oraz komputery mogą nie przedstawiać przybliżonego obrazu w odpowiedniej jakości, jednak za pośrednictwem tabletu udało nam się ujrzeć dobrze i wyraźnie napis, o który posądzono Makłowicza.

[EMBED-531] 

Źródło: [Instagram/Paweł Kowal]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >