Jan Paweł II. Pixabay/pompiŹródło: Pixabay/pompi
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 25 Września 2020

Skandal w bazylice. Relikwie św. Jana Pawła II zostały skradzione

W jednej z włoskich bazylik katedralnych skradziono relikwie Jana Pawła II. Miały one trafić do nowego kościoła, którego konsekracja jest przewidziana na 22 października. Był to prezent od Stanisława Dziwisza.

Do kradzieży doszło we włoskiej miejscowości Spoleto. Krew świętego Jana Pawła II została podarowana Włochom przez kardynała Stanisława Dziwisza w 2016 roku.

Przełomowa chwila. Właśnie zapadł wyrok w sprawie, w której Tomasz Komenda został niesłusznie skazanyPrzełomowa chwila. Właśnie zapadł wyrok w sprawie, w której Tomasz Komenda został niesłusznie skazanyCzytaj dalej

Relikwie Jana Pawła II skradzione


Relikwie Jana Pawła II miały być przeznaczone dla nowo powstającego kościoła w Spoleto, którego konsekracja przewidziana jest już za miesiąc. Sama świątynia będzie nosiła nazwę pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Kradzież miała miejsce w środę. Duchowni z bazyliki natychmiast powiadomili policję. Dodatkowo, ordynariusz diecezji Spoleto-Nursja nagrał film, w którym nazywa kradzież profanacją i czynem, który zranił uczucia wielu katolików. Policja prowadzi działania mające na celu znalezienie złodziei i skradzionych relikwii. Arcybiskup Renato Boccardo wyraził nadzieję, że kradzież była tylko bezmyślnym aktem, a obrażenie uczuć katolików było tylko niezaplanowanym działaniem.

Prawie milion Polek i Polaków może otrzymywać niższe emerytury, niż do tej pory. Rozpoczęły się prace nad projektemPrawie milion Polek i Polaków może otrzymywać niższe emerytury, niż do tej pory. Rozpoczęły się prace nad projektemCzytaj dalej

Kolejna kradzież relikwii św. Jana Pawła II

Relikwie św. Jana Pawła II w podobny sposób zostały skradzione w 2014 roku w Gran Sasso. Wówczas złodzieje również zabrali fragmenty krwi Jana Pawła II. Jako jeden z motywów kradzieży prokuratura wskazała działa sekty satanistycznej, które chciała wykorzystać krew świętego do swoich obrzędów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Powinny znaleźć się w sezonowym menu każdego Polaka. W placku drożdżowym śliwki smakują najlepiej
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Ostatecznie udało się zatrzymać nastolatków, którzy ukradli krew Jana Pawła II w Gran Sasso, a same relikwie znaleziono w polu w pobliżu kościoła.

Produkty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmProdukty za mniej niż złotówkę. Biedronka szykuje się na szturmCzytaj dalej


Źródło: [msn.com]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo oczyszczają swoje konta emerytalne. Niektórzy do samego zera
  2. Olbrzymie utrudnienia dla warszawiaków. Zgromadzenia sparaliżują stolicę
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News