wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ostra wypowiedź Roberta Mazurka w rozmowie z Przemysławem Czarnkiem. "Niech pan spróbuje. Będzie to głupota, zresztą nie pierwsza"

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jednym z poruszonych tematów był głośny projekt powołania Międzynarodowej Akademii Kopernikańskiej, która według wielu specjalistów, mogłaby osłab

  • Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Przemysław Czarnek

  • Podczas rozmowy poruszono temat wątpliwości specjalistów z PAN-u dotyczących słuszności powoływania Międzynarodowej Akademii Kopernikańskiej

  • Przemysław Czarnek pokusił się o "żart" dotyczący likwidacji RMF FM

"Żart" o likwidacji RMF FM najwyraźniej wyjątkowo poruszył redaktora Roberta Mazurka. 

Przemysław Czarnek w RMF FM 

Gościem "Porannej rozmowy w RMF FM" Roberta Mazurka był dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Panowie rozmawiali m.in. na temat planowanych powrotów do szkół. Zapowiedziano, że wznowienie edukacji stacjonarnej rozpocznie się od najmłodszych roczników - początkowo rzecz dotyczyć ma przedszkoli. 

Największe emocje wywołała jednak kwestia projektu powołania Międzynarodowej Akademii Kopernikańskiej, która zdaniem specjalistów, mogłaby skutecznie pogrążyć istniejącą Państwową Akademię Nauk. Według ekspertów, założenia projektu ustawy są niemal identyczne jak te dotyczące PAN-u. 

O sprawę zapytany został Przemysław Czarnek. Jak przekonywał na antenie RMF FM, wszelkie zarzuty dotyczące zastąpienia PAN przez Międzynarodową Akademię Kopernikańską mają być nieuzasadnione i wyssane z palca. 

- To jest jakiś absurd, nie wiem w ogóle z czego on wynika, gdzie to wyczytali panowie z PAN-u (…) PAN jest instytucją, która jest bardzo potrzebna Polsce i służy Polsce - stwierdził minister edukacji. 

"Żarty" o likwidacji RMF FM

- Nikt nigdy nie myślał i nie będzie myślał, przynajmniej dopóki ja jestem ministrem edukacji i nauki w naszym ministerstwie, o tym żeby likwidować Polską Akademię Nauk - zapewniał Przemysław Czarnek. 

Największe wzburzenie Roberta Mazurka wywołała jednak "żartobliwa" analogia, o którą pokusił się następnie szef resortu edukacji. 

- A gdybym ja powiedział, że jutro likwiduję RMF np. w paśmie np. od 6 do 9, to też byśmy na ten temat takie głupoty rozmawiali? - zapytał z uśmiechem Czarnek. 

- Niech pan spróbuje – odgrażał się Robert Mazurek - Jeśli pan będzie chciał zlikwidować RMF, to ma pan rację, będzie to głupota, nie pierwsza zresztą, którą politycy będą chcieli robić. 

Gospodarz programu wyjaśnił swojemu gościowi, że "póki co" nie ma wpływu na istnienie RMF FM, w przeciwieństwie do funkcjonowania Polskiej Akademii Nauk, którą powołanie Międzynarodowej Akademii Kopernikańskiej może znacznie osłabić. 

Źródło: RMF FM

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Głogów: Kobieta pobita pałką przez policjanta ma kłopoty prawne

  • GW ujawnia kulisy Rady Gabinetowej. Andrzej Duda miał zrugać rząd

  • Wyciekły nagie zdjęcia nastolatki. Każda osoba, która je rozpowszechnia, to przestępca seksualny

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >