wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najnowszy, zaskakujący ranking przed II turą. Rafał Trzaskowski dopiero na 3. miejscu

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Ranking zaufania wśród polityków obrazuje wzrost pozytywnych ocen pracy walczącego o reelekcję prezydenta. Andrzej Duda został liderem zestawienia, mocno w tyle pozostawiając swojego kontrkandydata w drugiej turze wyborów prezydenckic

Szczegóły badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Onetu przytacza Wirtualna Polska. Dość niespodziewanie na ledwie 5 dni przed drugą turą wyborów prezydenckich liderem rankingu zaufania wśród polityków został Andrzej Duda. Kandydatowi PiS ufa aż 50 proc. respondentów, co przekłada się nad jego zdecydowaną przewagę nad resztą stawki. Na brak zaufania co do poczynań walczącego o reelekcję prezydenta wskazało 41,2 proc. pytanych ( 8,6 proc. deklaruje obojętność).

Ranking zaufania. Trzecie miejsce Trzaskowskiego

Na finiszu kampanii prezydenckiej Duda zanotował tym samym wzrost o 8,7 pkt proc. WP wskazuje, że to najlepszy wynik polityka od dawna. Lepsze rezultaty osiągał on jedynie w 2017 roku, gdy zaufanie do kandydata Prawa i Sprawiedliwości wyniosło 51,1 proc.

Dwie pozycje niżej uplasował się rywal Andrzeja Dudy w II turze głosowania – Rafał Trzaskowski. Zaufanie do walczącego o Pałac Prezydencki polityka Platformy Obywatelskiej wskazało 43,6 proc. respondentów. Zaliczył on tym samym przeszło 6-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego badania. Kandydatowi z ramienia KO nie ufa jednak 46,6 proc. badanych. Ponad 8 proc. z nich wybrało opcję "jest mi obojętny".

Trzaskowski zamyka podium polityków z największym zaufaniem społecznym. Na drugim miejscu znalazł się bowiem premier Mateusz Morawiecki. Szefowi rządu ufa 47,1 proc. badanych. Odmienne zdanie ma 45 proc. pytanych. Warto w tym miejscu dodać, iż Onet wskazał, że wynik Morawieckiego jest najwyższym od niemal 5 lat. Kolejne miejsca zajęli kolejno: Szymon Hołownia (43 proc. zaufania), Łukasz Szumowski (38,3 proc.) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński, osiągając wynik 36,7 proc.

Źródło: wp.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >