Rafał Ziemkiewicz. YouTube/09.11.20/Do Rzeczy/ScreenŹródło: YouTube/09.11.20/Do Rzeczy/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Listopada 2020

"Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech pierwszy rzuci kamień". Ohydne słowa Rafała Ziemkiewicza nie powinny zostać zapomniane

Rafał Ziemkiewicz w okrutny sposób odniósł się do sprawy wykorzystanej seksualnie 19-latki. Dziewczyna został zgwałcona, gdy była pod wpływem alkoholu. Sprawcą miał być zakonnik, Andrzej W. Przypominamy skandaliczną sprawę oraz komentarz byłego redaktora TVP Info.

W 2013 roku wśród dominikanów wybuchła afera, której twarzą stał się Andrzej W. - kapłan oskarżony o wykorzystanie seksualne nieletniej. Przestępstwo miało mieć miejsce po uprzednim wprowadzeniu kobiety w stan upojenia alkoholowego.

Jakimowicz przedrzeźniał Magdalenę Ogórek w programie na żywo, nie wytrzymała. Jakimowicz przedrzeźniał Magdalenę Ogórek w programie na żywo, nie wytrzymała. "Jarek, opamiętaj się"Czytaj dalej

Dramat nastolatki w okrutnych słowach skomentował Rafał Ziemkiewicz. "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień. Ale jak zakonnik to kara konieczna" - czytamy we wpisie dziennikarza na Twitterze.

Rafał Ziemkiewicz obraził zgwałconą 19-latkę?

Sprawa została przekazana w ręce policji, jednak nie był to pierwszy raz, gdy organy ścigania miały podejmować interwencję względem zakonnika. W 2012 roku, jak podaje "Gazeta Wyborcza" duszpasterz został zatrzymany w związku z prowadzeniem pojazdu osobowego pod wpływem środków odurzających. U zatrzymanego wykryto wówczas aż dwa promile alkoholu.

Co ciekawe, dominikanin posiadał na koncie bankowym aż 300 tysięcy złotych spadku po bliskim. Andrzej W. przerwał świadczenie posługi kapłańskiej rok po zgłoszeniu sprawy. Decyzję wydał generał zakonu, a miesiąc później została ona poparta przez watykańską kongregację do spraw instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń.

Aktorka Matylda Damięcka poturbowana na Strajku Kobiet. Oskarża policjanta, jest nagranieAktorka Matylda Damięcka poturbowana na Strajku Kobiet. Oskarża policjanta, jest nagranieCzytaj dalej

Przyczynami, których najprawdopodobniej nie dostrzegł Rafał Ziemkiewicz, było: łamanie ślubów zakonnych, brak woli poprawy mimo licznych kar i upomnień, odrzucenie oferowanej pomocy.

Ofiara doprowadziła do umorzenia sprawy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", obiekt kpin Ziemkiewicza nie chciał roztrząsać sprawy poprzez upokarzające przesłuchania i wracanie do traumatycznych wspomnień. Klasztor, w którym służył Andrzej W., odmówił sfinansowania adwokata dla 19-latki. Zaoferowano jedynie wsparcie psychologiczne. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Trauma drugiego człowieka została podsumowana przez Rafała Ziemkiewicza seksistowską uwagą. Publicysta wciąż słynie z obraźliwego określenia pod adresem protestujących kobiet. Feministki w 25 października bieżącego roku nazwał "ku****ami". 

Czarnek kazał kobietom rodzić dzieci i odkładać karierę. Nieznane fakty o jego żonie mogą zadziwiaćCzarnek kazał kobietom rodzić dzieci i odkładać karierę. Nieznane fakty o jego żonie mogą zadziwiaćCzytaj dalej

Skandaliczne deklaracje nie przeszkadzają redaktorowi w stałym podbijaniu rynku mediów. Jego postać mogliśmy obserwować jeszcze w 2020 roku na antenie TVP Info. Rafał Ziemkiewicz współprowadził wówczas publicystyczny program "W tyle wizji". Wcześniej, bo między 2000 a 2012 rokiem, jego artykuły ukazywały się między innymi w "Rzeczpospolitej", "Do Rzeczy", czy też we "Wprost".

Od sierpnia 2019 roku współpracował z "Faktem".

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. 5-latek zmarł po zjedzeniu liścia popularnej rośliny. Wiele osób ma ją w swoim domu
  2. Napoleonka bez pieczenia skradnie twoje serce w ciągu chwili. Idealna dla zabieganych łasuchów, wystarczy tylko budyń i krakersy
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Nieprawdą jest że katolik może tylko pod kołderką i po ciemku". Rydzyk sprzedaje zdumiewającą pozycje
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy