wtv.pl
Rafał Ziemkiewicz

TVP Info/"W tyle wizji"/ screen

KRRiT otrzymała mnóstwo skarg w kwestii szyderstwa ze stanu zdrowia Stuhra w "W tyle wizji". Doigrali się, ludzie są oburzeni

16 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Ziemkiewicz, prowadzący "W tyle wizji" TVP może odpowiedzieć przed KRRiT. Do instytucji wpłynęły dwie, poważne skargi w sprawie treści przekazywanych widzom Telewizji Polskiej. Dziennikarzowi zarzucono skandaliczne deklaracje oraz nawoływ

Działalność Telewizji Polskiej od 2015 roku budzi wiele kontrowersji. Zwolennicy opozycji oskarżają publiczne medium o jawne wspieranie Prawa i Sprawiedliwości. Paski TVP oraz deklaracje prawicowych publicystów często wywoływały niemałe skandale. Tym razem autorem kolejnego zamieszania jest sam Rafał Ziemkiewicz. Widzowie stacji zgłosili prowadzony przez niego program "W tyle wizji" do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ich zdaniem na antenie TVP nawoływano do nienawiści. 

Rafał Ziemkiewicz, prowadzący "W tyle wizji" TVP odpowie przed KRRiT?

Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała "Wirtualnej Polsce" informacje o dwóch skargach w sprawie działalności Rafała Ziemkiewicza. Okazuje się, że dwie prywatne osoby poczuły się urażone słowami redkatora w sprawie stanu zdrowia Jerzego Stuhra. Przypomnijmy, że aktor filmowy znalazł się w szpitalu z powodu udaru. Pracownik TVP wykorzystał tę okazję do wygłoszenia skandalicznych i oburzających tez. 

- Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu. Niech to też będzie przestrogą dla tych, co jak Tomasz Lis dali się podniecić tym TVN-om - deklarował Ziemkiewicz. Nawiązał on do sytuacji redaktora Lisa, który kilka miesięcy temu również trafił do szpitala z powodu udaru. 

Rafał Ziemkiewicz, prowadzący "W tyle wizji" TVP został zgłoszony do KRRiT. "Wirtualna Polska" informuje, że instytucja zarządała od medium nagrania oraz stanowiska w sprawie słów skandalizującego dziennikarza. W rozmowie z "Gazetą Wyborcza", Teresa Brykczyńska odniosła się do medialnych doniesień.  - Wpłynęły do nas skargi od osób indywidualnych. Sprawa jest jeszcze w toku. Wystąpimy do nadawcy z prośbą o materiał i stanowisko. Dopiero wówczas zostanie wdrożone postępowanie - wskazała "GW" rzeczniczka KRRiT.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z programu "W tyle wizji" TVP z 9 lipca.

Źródło: [Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >