Rafał Trzaskowski. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 17 Maja 2020

Dziennikarze TVP mają się czego bać? "W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna" - deklaruje kandydat na prezydenta

Rafał Trzaskowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaatakował Telewizję polską za to jak funkcjonuje od czasu przejęcia jej przez Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat PO na prezydenta zapowiedział przeprowadzenie w tym temacie daleko idących zmian, które chce zainicjować jako prezydent.

Bardzo negatywną ocenę działania telewizji rządowej wystawił podczas dzisiejszej konferencji kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy TVP Info wskazał manipulacje stacji oraz zapowiedział całkowite zlikwidowanie polityki w mediach publicznych.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Rafał Trzaskowski: zlikwidujemy TVP Info

- Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą jako prezydenta będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc PKB. Pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, na partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone właśnie na zdrowie - mówił Trzaskowski podczas konferencji -  Niestety telewizja, która miała być telewizją publiczną, została przez PiS kompletnie zdyskredytowana i dlatego niech już nigdy nikogo nie skusi do tego, żeby używać telewizji publicznej, która powinna nas edukować, wspierać w trudnych czasach, żeby wykorzystać ja do celów politycznych - mówił.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

Jednocześnie Trzaskowski zapowiedział, że nie chce prowadzić wojny z samym rządem -  Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie - zadeklarował. Zastrzegł jednocześnie, że nie zamierza przystawać na złe decyzje rządu -Ci, którzy dobrze definiowali bolączki III RP, zapędzili się za daleko w ich naprawianiu i wcale ich nie naprawiają - stwierdził - Polacy mają dojmujące wrażenie, że ta władza na sobie nie oszczędza - przekonywał.

Po zakończeniu transmisji z konferencji w TVP Info komentował ją Tomasz Sakiewicz, związany z PiS redaktor naczelny "Niezależnej" Tomasz Sakiewicz, który skrytykował wystąpienie Trzaskowskiego, nazywając je groźbami wobec dziennikarzy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii

Źródło: TVP Info