wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarze TVP mają się czego bać? "W miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna" - deklaruje kandydat na prezydenta

17 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaatakował Telewizję polską za to jak funkcjonuje od czasu przejęcia jej przez Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat PO na prezydenta zapowiedział przeprowadzenie w tym temacie daleko idących zmian, kt

Bardzo negatywną ocenę działania telewizji rządowej wystawił podczas dzisiejszej konferencji kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy TVP Info wskazał manipulacje stacji oraz zapowiedział całkowite zlikwidowanie polityki w mediach publicznych.

Rafał Trzaskowski: zlikwidujemy TVP Info

- Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą jako prezydenta będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc PKB. Pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, na partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone właśnie na zdrowie - mówił Trzaskowski podczas konferencji -  Niestety telewizja, która miała być telewizją publiczną, została przez PiS kompletnie zdyskredytowana i dlatego niech już nigdy nikogo nie skusi do tego, żeby używać telewizji publicznej, która powinna nas edukować, wspierać w trudnych czasach, żeby wykorzystać ja do celów politycznych - mówił.

Jednocześnie Trzaskowski zapowiedział, że nie chce prowadzić wojny z samym rządem -  Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie - zadeklarował. Zastrzegł jednocześnie, że nie zamierza przystawać na złe decyzje rządu -Ci, którzy dobrze definiowali bolączki III RP, zapędzili się za daleko w ich naprawianiu i wcale ich nie naprawiają - stwierdził - Polacy mają dojmujące wrażenie, że ta władza na sobie nie oszczędza - przekonywał.

Po zakończeniu transmisji z konferencji w TVP Info komentował ją Tomasz Sakiewicz, związany z PiS redaktor naczelny "Niezależnej" Tomasz Sakiewicz, który skrytykował wystąpienie Trzaskowskiego, nazywając je groźbami wobec dziennikarzy. 

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >