wtv.pl
Rafał Trzaskowski Warszawa

Facebook / Telewizja Obywatelska

Narodowcy zbierają się w samym centrum Warszawy, pojawiły się tłumy. Na miejscu jest policja, może dojść do blokady

15 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski zakazał Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowania zgromadzenia. Nacjonaliści i tak ruszyli ulicami Warszawy. Właśnie teraz tłumy ludzi znajdują się w samym sercu miasta. Duże zastępy policji bacznie obserwują przebieg manifestacji. Zostały

Przypomnijmy, że 15 sierpnia zarejestrowano aż dwa zgromadzenia. Nacjonalistyczne organizacje zwołały dziś "Marsz Zwycięstwa". Świętują "odparcie nawały bolszewickiej". Skrajnie narodowe ugrupowania nie zważają na ryzyko epidemiczne, jakie niesie za sobą ogromny pochód. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał zgromadzenia. Tłumaczył, że swoje działanie motywuje troską o zdrowie warszawiaków i warszawianek.

Rafał Trzaskowski zakazał marszu narodowców

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że przed zablokowaniem zgromadzenia skonsultował się z Inspektoratem Sanitarnym. "Oba planowane wydarzenia zostały negatywnie zaopiniowane przez służby sanitarne. Bezpieczeństwo i zdrowie warszawianek i warszawiaków jest najważniejsze" - napisał na Facebooku włodarz Warszawy. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Warszawy umieszczono dokładne wyjaśnienie. Organizatorzy podali, że w centrum miasta stawi się aż 20 tysięcy osób. W rzeczywistości na ulicach znajduje się jedynie kilkaset osób. Narodowcy zaplanowali też przemarsz stołecznymi ulicami.

Na miejscu zdarzenia znajdują się duże grupy policjantów. Jak twierdzą świadkowie, kilka chwil temu poinformowali protestujących o rozwiązaniu ich zgromadzenia. Funkcjonariusze stanęli na trasie marszu tak, aby protestujący nie mogli przejść wcześniej zaplanowaną trasą. Obecnie idą jednak przed nimi, poniekąd zabezpieczając grupę.

Organizatorzy przedsięwzięć deklarują, że działania służb oraz Rafała Trzaskowskiego są umotywowane polityczną antypatią. "Rafałowi Trzaskowskiemu nie przeszkadzają w tym względzie wiece wyborcze, a nawet spędy LGBT i innych lewicowych ekstremistów" - komentowali nacjonaliści na Facebooku. Zarzucają prezydentowi hipokryzję. Deklarują, że mniejszości seksualne miały prawo do swoich pikiet.

Rafał Trzaskowski wspólnie z sanepidem informują o możliwych naruszeniach prawa. Zdaniem służb tak liczna manifestacja nie powinna mieć miejsca. Konflikt na linii Warszawa-nacjonaliści nieustannie podlega eskalacji. Przypomnijmy, że sąd również podtrzymał decyzję prezydenta stolicy. Jeżeli protestujący nie będą stosować się do policyjnych komunikatów, niewykluczone, że dojdzie do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Źródło: [Telewizja Obywatelska]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >