wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta? Nieoficjalne doniesienia wyszły na jaw

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta z ramienia PO? Nieoficjalne doniesienia mówią, że rzekomo zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską, która ma zrezygnować z kandydatury. Informację przekazał portal Onet. Oficjalna decyzja o wy

Jak donosi Onet, z informacji pozyskanych przez źródła portalu w PO, największe szanse na zastąpienie Kidawy-Błońskiej ma obecny prezydent Warszawy. O kandydaturę stara się także Radosław Sikorski. Oficjalne informacje wraz z decyzją mają zostać podane jutro.

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta?

Wyniki sondażowe Kidawy-Błońskiej nie napawają opozycji optymizmem i nie dają powodów do radości. Sytuacja wygląda fatalnie, gdyż niemal we wszystkich dotychczasowych badaniach opinii kandydatka PO może liczyć na zaledwie kilkuprocentowe poparcie, które w dodatku stale dramatycznie spada.

Jak podają źródła Onetu, przedstawiciele Platformy już od jakiegoś czasu rozważają możliwość wymiany swojej obecnej kandydatki na prezydenta. Powodem tego jest jej niskie popracie. Największa partia opozycyjna nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy.

Sama Kidawa-Błońska już wczoraj zamieściła na Twitterze zastanawiający wpis, który można odczytać jako zapowiedź rezygnacji.

"Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi" - napisała kandydatka PO.

Wcześniej jednak długo nie zamierzała rezygnować ze swojej kandydatury, co podkreślała na każdym kroku i przekonywała o swoim zdeterminowaniu. Ostatnie słowo i decyzja należy jednak do szefostwa PO.

Według informacji Onetu we wszystkich dużych badaniach sondażowych najlepiej wypadał zawsze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, co nie umknęło władzom Platformy. Dobrymi wynikami i zaufaniem może także pochwalić się Donald Tusk, choć ten odpada w walce o urząd prezydenta, gdyż sam nie planuje podobnych kroków. Z Rafałem Trzaskowskim sytuacja może wyglądać prościej i jego kandydatura jest bardzo realna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pod uwagę brany jest także Radosław Sikorski, gdyż - jak podaje Onet - decyzja o wskazaniu nowego kandydata jest czysto polityczna i zarząd nie musi kierować się tylko badaniami oraz wynikami sondażowymi.

Źródło: Onet

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >