Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta?. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Maja 2020

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta? Nieoficjalne doniesienia wyszły na jaw

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta z ramienia PO? Nieoficjalne doniesienia mówią, że rzekomo zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską, która ma zrezygnować z kandydatury. Informację przekazał portal Onet. Oficjalna decyzja o wycofaniu kandydatki ma zostać podana jutro, po spotkaniu zarządu Platformy.

Jak donosi Onet, z informacji pozyskanych przez źródła portalu w PO, największe szanse na zastąpienie Kidawy-Błońskiej ma obecny prezydent Warszawy. O kandydaturę stara się także Radosław Sikorski. Oficjalne informacje wraz z decyzją mają zostać podane jutro.

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógIle naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nógCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta?

Wyniki sondażowe Kidawy-Błońskiej nie napawają opozycji optymizmem i nie dają powodów do radości. Sytuacja wygląda fatalnie, gdyż niemal we wszystkich dotychczasowych badaniach opinii kandydatka PO może liczyć na zaledwie kilkuprocentowe poparcie, które w dodatku stale dramatycznie spada.

Jak podają źródła Onetu, przedstawiciele Platformy już od jakiegoś czasu rozważają możliwość wymiany swojej obecnej kandydatki na prezydenta. Powodem tego jest jej niskie popracie. Największa partia opozycyjna nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Stanisław Karczewski ujawnia prawdę o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. Sytuacja, jakiej nie było
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

Sama Kidawa-Błońska już wczoraj zamieściła na Twitterze zastanawiający wpis, który można odczytać jako zapowiedź rezygnacji.

"Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi" - napisała kandydatka PO.

Wcześniej jednak długo nie zamierzała rezygnować ze swojej kandydatury, co podkreślała na każdym kroku i przekonywała o swoim zdeterminowaniu. Ostatnie słowo i decyzja należy jednak do szefostwa PO.

Według informacji Onetu we wszystkich dużych badaniach sondażowych najlepiej wypadał zawsze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, co nie umknęło władzom Platformy. Dobrymi wynikami i zaufaniem może także pochwalić się Donald Tusk, choć ten odpada w walce o urząd prezydenta, gdyż sam nie planuje podobnych kroków. Z Rafałem Trzaskowskim sytuacja może wyglądać prościej i jego kandydatura jest bardzo realna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pod uwagę brany jest także Radosław Sikorski, gdyż - jak podaje Onet - decyzja o wskazaniu nowego kandydata jest czysto polityczna i zarząd nie musi kierować się tylko badaniami oraz wynikami sondażowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz

Źródło: Onet