Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta?. Jan Bielecki/East News
Źródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Maja 2020

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta? Nieoficjalne doniesienia wyszły na jaw

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta z ramienia PO? Nieoficjalne doniesienia mówią, że rzekomo zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską, która ma zrezygnować z kandydatury. Informację przekazał portal Onet. Oficjalna decyzja o wycofaniu kandydatki ma zostać podana jutro, po spotkaniu zarządu Platformy.

Jak donosi Onet, z informacji pozyskanych przez źródła portalu w PO, największe szanse na zastąpienie Kidawy-Błońskiej ma obecny prezydent Warszawy. O kandydaturę stara się także Radosław Sikorski. Oficjalne informacje wraz z decyzją mają zostać podane jutro.

Rafał Trzaskowski będzie nowym kandydatem na prezydenta?

Wyniki sondażowe Kidawy-Błońskiej nie napawają opozycji optymizmem i nie dają powodów do radości. Sytuacja wygląda fatalnie, gdyż niemal we wszystkich dotychczasowych badaniach opinii kandydatka PO może liczyć na zaledwie kilkuprocentowe poparcie, które w dodatku stale dramatycznie spada.

Jak podają źródła Onetu, przedstawiciele Platformy już od jakiegoś czasu rozważają możliwość wymiany swojej obecnej kandydatki na prezydenta. Powodem tego jest jej niskie popracie. Największa partia opozycyjna nie może sobie pozwolić na taki stan rzeczy.

Sama Kidawa-Błońska już wczoraj zamieściła na Twitterze zastanawiający wpis, który można odczytać jako zapowiedź rezygnacji.

"Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi" - napisała kandydatka PO.

Wcześniej jednak długo nie zamierzała rezygnować ze swojej kandydatury, co podkreślała na każdym kroku i przekonywała o swoim zdeterminowaniu. Ostatnie słowo i decyzja należy jednak do szefostwa PO.

Według informacji Onetu we wszystkich dużych badaniach sondażowych najlepiej wypadał zawsze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, co nie umknęło władzom Platformy. Dobrymi wynikami i zaufaniem może także pochwalić się Donald Tusk, choć ten odpada w walce o urząd prezydenta, gdyż sam nie planuje podobnych kroków. Z Rafałem Trzaskowskim sytuacja może wyglądać prościej i jego kandydatura jest bardzo realna. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pod uwagę brany jest także Radosław Sikorski, gdyż - jak podaje Onet - decyzja o wskazaniu nowego kandydata jest czysto polityczna i zarząd nie musi kierować się tylko badaniami oraz wynikami sondażowymi.

Źródło: Onet